Historia

Więcej niż zabytek

kwesiunia 9 11 lat temu 6 109 odsłon Czas czytania: ~2 minuty

Gdzieś w Brooklynie, w stanie Nowy Jork istnieje wąski, w starym stylu 12 piętrowy budynek.

Wydaje się, że został wybudowany pod koniec XIX roku bądź na początku XX. Jednakże jedyna dokumentacja budynku jest z początku 1900. Nikt tak naprawdę nie wie skąd budynek pochodzi, ale nikt tak naprawdę nie przejmował się tym by go zburzyć albo zrobić z nim cokolwiek tak długo jak był w pobliżu.

W maju 1902r., para nastolatków zbadała budynek. W środku znaleźli jeden korytarz na każdym z pięter budynku. W korytarzu znajdowało się kilka drzwi po każdej stronie. Na niektórych piętrach było ich 31; na innych 30. Jeden nawet posiadał 28 drzwi. Wszystkie drzwi, korytarze i klatki schodowe wydawały się bardzo zużyte. Z jakiegoś powodu, wszystkie drzwi miały takie same zardzewiałe etykiety (przedstawiały napis „1902”) oraz były otwarte. Wszystkie pokoje były takie same; stare, zakurzone i wydawały się rozpadać. Pierwsze pięć pięter budynku były takie same, ale dzieciaki stwierdziły, że nie dało się wyjść wyżej niż do korytarza na 5 piętrze.

Mówili, że było tam coś co powodowało u nich dreszcze i praktycznie unieruchamiało je.

Cztery miesiące później, nastolatki oszalały i popełniły samobójstwo.

Po tym incydencie, lokalni naukowcy zaczęli prowadzić eksperymenty dotyczące budynku. Wysyłali tam chorych psychicznie na pewien czas i obserwowali ich zachowania przez kolejne 6 miesięcy. Tylko 3 pacjentów było w stanie wydostać się z „nawiedzonego” budynku. Zostało oficjalnie udowodnione, że tylko ludzie bez serca i kompletnie szaleni są w stanie wejść do budynku i wyjść z niego bez szwanku (biorąc pod uwagę, że byli już szaleni przed wejściem do niego).

Budynek stoi do dzisiaj; po prostu nie wiele ludzi potrafi go odnaleźć. Mała grupka łowców duchów w grudniu 2008r. znalazło budynek, myśląc, że zjawisko jest wynikiem duchów. Kiedy weszli do środka, wszystko wyglądało tak samo jak opisywały nastolatki 100 lat temu. Lecz jest kilka drobnych różnic:

1. Wszystkie etykietki na drzwiach, owszem nadal są zardzewiałe, ale nie przedstawiają numerów „1902”; teraz przedstawiają „2008”.

2. Jest jeden dodatkowy pokój na drugim piętrze; jest jednak taki sam jak reszta pokoi.

3. Łowcy duchów byli w stanie wejść na ostatnie piętro budynku, przed zastaniem tego samego uczucia chłodu.

4. Są dodatkowe trzy pary drzwi, lecz są zamknięte. Ich położenie:

a) Na szóstym piętrze, dwudzieste ósme drzwi na korytarzu są zamknięte. Etykieta przedstawia nr „1914”, zapach przedostający się spod drzwi pachnie śmiercią.

b) Na dziewiątym piętrze, pierwsze drzwi także są zamknięte. Etykieta przedstawia nr „1939”, także cuchnie śmiercią, a na drzwiach jest wyrzeźbiona niemiecka swastyka.

c) Także na dziewiątym piętrze, jedenaste drzwi również są zamknięte. Etykieta przedstawia „2001”, warstwa dymu wydobywa się spod drzwi.

W lutym 2009 roku, grupka łowców duchów zostaje przyjętych do szpitala dla psychicznie chorych przez brutalne i niespodziewane zachowania. Byli szaleni.

Nikt tak naprawdę nie wie jakie zło czai się w tym budynku, ale jeżeli byłabym Tobą, nie sprawdzałabym tego...

Oznacz jako: przeczytane ulubione chcę przeczytać

Komentarze

Takie... oschłe. Nie zaciekawiło mnie. Daję 3/10 :/
Odpowiedz
Budynek symbolizuje rok, miesiące i dni. data 1914- początek I wojny światowej. 1939- początek II wojny światowej. 2001- zamach na bliźniacze wieże WTC ;-)
Odpowiedz
Jak pachnie śmierć?;_;
Odpowiedz
Martwo.
Odpowiedz
Budynek śmierci bądź przeznaczenia ?! Podpunkt a) na szóstym piętrze, 28 drzwi na korytarzu sązamkniete. Etykieta przedstawia nr ,,1914'' , zapach przedostający się spod drzwi pachnie śmiercią. Nr na drzwiach ,,1914'' oznaczał wybuch 1 woj. światowej i mnóstwo śmierci. ! Bezpośrednią przyczyną wybuchu I wojny światowej stało się zamordowanie 28 czerwca 1914 roku w Sarajewie austriackiego następcy tronu, arcyksięcia Franciszka Ferdynanda. Zginął on z rąk serbskich terrorystów, inspirowanych przez serbski wywiad. Podpunkt b) Na dziewiątym piętrze, pierwsze drzwi także są zamknięte. Etykieta przedstawia nr ,,1939'' także cuchnie śmiercią, a na drzwiach jest wyżłobiona swastyka. Nr na drzwiach ,,1939'' oznacza wybuch 2 woj. światowej i mnóstwo śmierci. ! 1 września 1939 (piątek) • Atak Niemiec na Polskę i początek II wojny światowej. O godzinie 4.45 niemiecki pancernik szkolny „Schleswig-Holstein” rozpoczął ostrzał Westerplatte, Wojskowej Składnicy Tranzytowej na terenie Wolnego Miasta Gdańska, bronionej przez załogę (około 200 żołnierzy) pod dowództwem mjr. Henryka Sucharskiego i kpt. Franciszka Dąbrowskiego. Przez 7 dni bohatersko odpierała ona powtarzające się ataki niemieckie z morza, ziemi i powietrza, stając się symbolem polskiego oporu. Podpunkt c) także na dziewiątym piętrze, jedenaste drzwi również są zamknięte. Etykieta przedstawia ,,2001'' warstwa dymu wydobywa sie spod drzwi. Nr na drzwiach ,,2001'' atak terrorystyczny na world trade center USA. ! Zamach z 11 września 2001 – seria czterech ataków terrorystycznych, przeprowadzonych rano we wtorek 11 września 2001 roku na terytorium Stanów Zjednoczonych za pomocą uprowadzonych samolotów pasażerskich. Sprawcami byli przedstawiciele organizacji Al-Ka’ida, którzy po opanowaniu samolotów skierowali je na obiekty dwóch wież World Trade Center oraz budynku Pentagonu. W czwartym przypadku usiłowanie ataku nie powiodło się z uwagi na obronne zachowanie pasażerów na jego pokładzie, wskutek czego samolot rozbił się. Łącznie w zamachu zginęły 2973 osoby. I każdy kto przekroczy próg owego budynku będzie oznaczać jego śmierć i rok wypisany na każdych drzwiach od momentu przekroczenia wejścia. MI się tak wszystko to skojarzyło nie wiem jak innym ale dobra jest ta stronka polecam każdemu ;)
Odpowiedz
Ty mistrzu
Odpowiedz
12 pięter-12 miesięcy 31, 30-tyle dni mają miesiące 28-tylko luty ma tyle dni (raz na 4 lata ma 29)
Odpowiedz
Lecz ty nie odkryłaś jeszcze słownika ortograficznego.
Odpowiedz
Chciało wam się to czytać ;?
Odpowiedz
Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Inne od tego autora

Archiwum

Najnowsze i warte uwagi

Artykuły i recenzje