Witaj po raz pierwszy na Straszne-historie.pl!
Koniecznie dodaj stronę do zakładek i sprawdź nasz profil na Facebooku:
Strona Straszne-historie.pl korzysta z plików cookies.

Żołnierz

Dodane przez: uwouldkme, 30.11.2013, 08:47
Żołnierzowi na froncie zdarza się zabić cywila. Czasami jest to dziecko, czasami kobieta lub jakiś starzec. Żołnierz patrząc mu się w twarz, zapamiętuje ten wyraz twarzy na zawsze. Jak się musi czuć w takiej chwili? Na pewno okropnie, w końcu zabił bezbronną osobę, jednak najgorsze czeka przed nim. W tej chwili czekają na niego nieprzespane noce, złe sny, halucynacje... Człowiek ma zrujnowaną psychikę. Dużo żołnierzy popełnia masowe samobójstwa, Ci którzy przetrwają, a następnie wrócą do domu mają problemy. Ich żony w wywiadach mówią, że są to zupełnie inni ludzie. Zachowują się jak żywe marionetki. Mało jedzą, ciężko z nimi porozmawiać, są agresywni. Wyobraź sobie siebie na miejscu takiego weterana, wstajesz w nocy do łazienki, ponieważ nie możesz spać, przemywasz twarz wodą, spoglądasz w strone drzwi, a tam? Chłopczyk, którego zabiłeś, cały zakrwawiony, z dziurą postrzałową w głowie i zabrudzonym miśkiem w ręku. Spogląda na Ciebie swoimi oczami i mówi "Czemu to zrobiłeś?". Psychika zjebana, nie sądzisz? Jednak są to rzeczy, z którymi na codzień zmagają się weterani, już wiesz czemu tak często popełniają samobójstwa.
Oceń:
-1
Oceniać mogą tylko zalogowani użytkownicy

Skomentuj! Daj znać innym co o tym sądzisz!

Najnowsze opowiadania:

Mój przyjaciel

[20 stycznia 1997; 2:46]
Pociągnąłem kilkakrotnie nosem. To wynik niedawnego rozchwiania emocjonalnego, które ciążyło mi na sercu, tak jak komórka w moim płaszczu przez którą usłyszałem druzgocące wieści. Dzwonił mój najlepszy przyjaciel by zdradzić, że osoba którą kochałem ponad wszystko nie żyje. Miałem teraz udać się do niego…. Wiem, że to...

Wagary.

To miał być kolejny normalny dzień. Znów nie poszliśmy do szkoły. Ja, Maciek, Michał i Jacek spotkaliśmy się przed budynkiem naszego liceum.

- Ej, było coś z matmy? - spytał Maciek. - Wiecie, cała noc stracona na LOL'a i...
- Ta, znowu zadała 3 strony w zbiorze zadań - przerwał mu...
Z archiwum Straszne-Historie.pl:

Budzik

Kiedy byłem dzieckiem, podczas jednych świąt Bożego Narodzenia bardzo chciałem dostać budzik pod choinkę. Nie pamiętam dokładnie czemu, może by poczuć się doroślej poprzez wstawanie z budzikiem, by zrobić ważne rzeczy. W czasie tamtych świąt otworzyłem prezent od babci. Był to jeden z tych staromodnych, nakręcanych zegarów. Byłem zachwycony, nakręciłem...

Sztuka Jacoba Emory-ego

Sztuka Jacoba Emory'ego

Historie o duchach? Nie mamy tutaj niczego w tym rodzaju. Mamy za to historię Jacoba, i tyle mogę Ci powiedzieć.

Naprawdę chcesz wiedzieć...? Cóż, nie powinienem Ci mówić, ale w porządku, tylko nie przerywaj. Nie mam do tego cierpliwości.

Jakby tu opisać Jacoba Emory'ego... Cóż, zapewne możnaby powiedzieć, że reprezentował...
Straszne-Historie.pl na Facebooku. Odważysz się polubić?!