Witaj po raz pierwszy na Straszne-historie.pl!
Koniecznie dodaj stronę do zakładek i sprawdź nasz profil na Facebooku:
Strona Straszne-historie.pl korzysta z plików cookies.

Żołnierz

Dodane przez: uwouldkme, 30.11.2013, 08:47
Żołnierzowi na froncie zdarza się zabić cywila. Czasami jest to dziecko, czasami kobieta lub jakiś starzec. Żołnierz patrząc mu się w twarz, zapamiętuje ten wyraz twarzy na zawsze. Jak się musi czuć w takiej chwili? Na pewno okropnie, w końcu zabił bezbronną osobę, jednak najgorsze czeka przed nim. W tej chwili czekają na niego nieprzespane noce, złe sny, halucynacje... Człowiek ma zrujnowaną psychikę. Dużo żołnierzy popełnia masowe samobójstwa, Ci którzy przetrwają, a następnie wrócą do domu mają problemy. Ich żony w wywiadach mówią, że są to zupełnie inni ludzie. Zachowują się jak żywe marionetki. Mało jedzą, ciężko z nimi porozmawiać, są agresywni. Wyobraź sobie siebie na miejscu takiego weterana, wstajesz w nocy do łazienki, ponieważ nie możesz spać, przemywasz twarz wodą, spoglądasz w strone drzwi, a tam? Chłopczyk, którego zabiłeś, cały zakrwawiony, z dziurą postrzałową w głowie i zabrudzonym miśkiem w ręku. Spogląda na Ciebie swoimi oczami i mówi "Czemu to zrobiłeś?". Psychika zjebana, nie sądzisz? Jednak są to rzeczy, z którymi na codzień zmagają się weterani, już wiesz czemu tak często popełniają samobójstwa.
Oceń:
-1
Oceniać mogą tylko zalogowani użytkownicy

Skomentuj! Daj znać innym co o tym sądzisz!

Najnowsze opowiadania:

Wieczna wdzięczność od narodu, który przyznał to cierpienie.

Byłem wpływowym politykiem w Izraelu. Dokładniej ministrem obrony. Moja kadencja rozpoczęła się w 2018 i trwała do dziś. Miałem właśnie dzisiaj podpisać pewien ważny dokument. Był to program działań na rzecz „bezpieczeństwa” państwa, ale tak naprawdę był to agresywny program militarystyczny. Ja jednak nie miałem wątpliwości co do słuszności tego...

Ulica Warszawska

Nie ma nic lepszego niż wakacje. Dwa miesiące bez klasówek, sprawdzianów i wykładów nauczycieli. Moje ostatnie wakacje przed studiami, jako mól książkowy miałam je spędzić na czytaniu książek.
Siedemnastego lipca moja mama obchodziła czterdzieste piąte urodziny. Ze względu na to że dwa razy nie...
Z archiwum Straszne-Historie.pl:

Pewnego wieczoru...

Pewnego wieczoru para nastolatków urządziła sobie romantyczny wieczór w samochodzie, zaparkowanym w lesie, daleko od miasta, w ciszy. Nagle muzykę z radia przerwał komunikat, mówiący o tym, że z pobliskiego więzienia zbiegł psychopatyczny morderca, ma broń i jest skrajnie niebezpieczny. Dziewczyna zaczęła błagać chłopaka, aby odjechali, bo się bardzo boi.

Chłopak...

sumienie

Nie rusza się. chyba zabił tę sukę. Zasłużyła na to. jak każda ździra, która chciała położyc łapę na majątku jego ojca. On, taki młody, przystojny, z perspektywami, chciał się tylko zabawic, należało mu się to, a te kurewki powinny byc wdzięczne,że zwrócił na nie uwagę. miał teraz jeden problem, gdzie...
Straszne-Historie.pl na Facebooku. Odważysz się polubić?!