Strona Straszne-Historie.pl do poprawnego działania wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z tej strony akceptujesz ten fakt.
Podsumowanie 2014: NAJLEPSZE GALERIE MINIONEGO ROKU

LEGENDY MIEJSKIE krążące po Polsce.

Dodane przez: białadama, 25.11.2012, 10:37
Pochowany za życia
Historia człowieka, który po pogrzebie... obudził się w grobie. Przerażony zaczął walić pięściami w wieko trumny i tym samym ściągnął uwagę żałobników, którzy zaalarmowali służby cmentarne.
Choć mężczyznę cudem uratowano, to nie sposób nie zadać pytania - co byłoby wówczas, g
dyby obudził się parę minut później?
____________________

Zarażona trupim jadem
Makabryczna historia o pannie młodej, która kupiła oddaną w komis suknię ślubną. Wkrótce po weselu kobieta zmarła, a przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że została zarażona... trupim jadem. Dochodzenie przeprowadzone przez policję wykazało, iż feralna suknia została ściągnięta z kobiety, która zmarła kilka tygodni wcześniej. Policja ustaliła, iż niedoszły mąż nieboszczki uparł się, aby pochowano jego narzeczoną w sukni ślubnej.
____________________

Ludzkie mięso na targu
Opowieść, która sprawi, że stojąc w kolejce u rzeźnika zaczniecie patrzeć na rozłożone na półkach mięso z odrazą. Kiedy podczas imienin męża pewna mieszkanka Tczewa poczęstowała całą rodzinę swoim popisowym daniem, seniorka rodu zorientowała się, że... tym razem przyrządzone jest ono z ludzkiego mięsa.Starsza pani odświeżyła swoje koszmarne wspomnienia z czasów wojny, kiedy to zmuszona została przez hitlerowców do zjedzenia ludzkiego mięsa. Szczegółowe badania przeprowadzone później potwierdziły niestety makabryczną prawdę - lokalny rzeźnik sprzedawał ludzkie mięso.
____________________

Narkotyki podawane w cukierkach
Zdaniem niektórych cukierki, gumy do życia i innego rodzaju słodycze czasami nie są tak niewinne jak mogłoby się wydawać.
Bardzo często są doskonałym źródłem rozpowszechniania narkotyków dla dilerów, którzy pod tą pozornie niegroźną formą ukrywają substancje zakazane przez polskie prawo.
____________________

Węże ludojady
Hodowla świnek morskich czy chomików nie interesuje już nawet gimnazjalistów. Teraz wszyscy chcą hodować pająki, jaszczurki lub węże. Miejmy nadzieję, że amatorom hodowli niebezpiecznych zwierząt nie przytrafi się historia, która wydarzyła się w jednym z miast na północy Polski. Pewna właścicielka pytona tygrysiego zaczęła się poważnie martwić, kiedy przez dwa tygodnie nie przyjmował on pokarmu i prężył się tylko na podłodze. Zrozpaczona kobieta myślała, iż jej ukochane zwierzątko zdycha. Kiedy skontaktowała się telefonicznie z weterynarzem, ten kazał jej natychmiast uciekać z mieszkania. Ponoć dwutygodniowa dieta i specyficzne zachowanie pytona było preludium do... skonsumowania właścicielki. Pyton tygrysi ewidentnie nie przejmował się faktem, iż oficjalnie ludzi nie jada.
____________________

Czarna Wołga
Samochód, który krąży po naszych drogach gdy już zapadnie zmrok. W zależności od wersji tej historii - zmieniają się kierowcy auta. Są to łowcy organów, zwykli mordercy, a czasami... sam szatan, który podróżuje w przebraniu. W tej ostatniej wersji zmienia się także samochód - nie jest to już czarna Wołga - tylko BMW. Siedzący za kierownicą tajemniczy mężczyzna pyta przechodniów o godzinę, o której później schodzą oni z tego świata.
____________________

Psie mięso w kebabie
Wyjątkowo obrzydliwa historia, wg której w niektórych barach szybkiej obsługi prowadzonych przez cudzoziemców serwuje się... psie mięso. Tureckie kebaby i wietnamskie sajgonki przyrządzane są podobno z mięsa bezpańskich psów, które łapane są przez azjatyckich właścicieli restauracji.
____________________

Tunele pod miastami
Zdaniem niektórych, pod wybranymi miastami w Polsce znajdują się tajemnicze tunele. Część z nich została wybudowana przez hitlerowców, inne przez komunistów a niektóre są zupełnie nieznanego pochodzenia. W tych mrocznych tunelach znaleźć można rzekomo liczne magazyny, bunkry a nawet dworce kolejowe. Ponoć we Wrocławiu jest stare, poniemieckie metro, a pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie kolejka wąskotorowa, którą można się błyskawicznie przenieść do schronu atomowego pod Placem Defilad.
____________________

KFC
Pewna kobieta zamówiła sobie kubełek kurczaka w popularnym fast-foodzie. Ochoczo zabrała się do jedzenia, gdy nagle poczuła, że mięso ma dziwny smak i ciężko je ugryźć. Obdarła je więc z panierki i odkryła, że wcale nie ma tam kurczaka, ale cały szczur! Wraz z głową i ogonem został opanierowany i usmażony, a następnie sprzedany kobiecie.
------------------------------
Jeśli znacie jakieś inne krążące w Waszej okolicy napiszcie w komentarzu.
Oceń:
66
Oceniać mogą tylko zalogowani użytkownicy

Skomentuj! Daj znać innym co o tym sądzisz!

Najnowsze opowiadania:

Ratownik medyczny - moje pierwsze wezwanie

Wydarzenie miało miejsce w sierpniu 1990 roku podczas mojego pierwszego oficjalnego wezwania, jako ratownik. Nie miałem odwagi mówić o tym przez ostatnie 24 lata. W moim odczuciu tylko tutaj ktoś zrozumie i doceni moją opowieść. Oto, co stało się 17 sierpnia 1990r.

Miałem wówczas 27 lat. W życiu mi się powodziło,...

Polana

Był ciepły, lipcowy poranek. Szedłem ukrytą w trawie ścieżką. Ktoś, kto jej nie zna, nie zwróciłby na nią nawet uwagi. Ale ja znałem tę drogę. Chodziłem nią wiele razy.

Otaczały mnie szeregi zielonych, liściastych drzew. Ciągle słyszałem ćwierkanie ptaków budzących zaspany las do życia. Śpiewacze spoglądali na mnie zaciekawieni, po czym...
Z archiwum Straszne-Historie.pl:

Tak Mi przykro tato ...

Byłem wtedy samotnym ojcem. Moja żona – narcystyczna, złośliwa kobieta, która nie potrafiła zadbać nawet o siebie, także nasz rozwód był mniej lub więcej błogosławieństwem dla mnie. Po rozstaniu, dostałem opiekę nad małym synkiem, który był dla mnie całym życiem.
Gdy wciąż żyliśmy w małżeństwie, żona bez przerwy narzekała, że spędzam...

Pierwszy stopień do piekła

Nie sądzę żebym był wścibski. Na pewno nie bardziej niż inni. Po prostu mam to, co moja Mama nazwałaby "niezdrową ilością ciekawości". Byłem dzieciakiem, który wspiął się na sam szczyt wielkiego dębu na podwórku, tylko po to żeby zobaczyć co jest w gnieździe wron. Byłem dzieciakiem, który na tym samym...
Straszne-Historie.pl na Facebooku. Odważysz się polubić?!
Jeśli lubisz takie rzeczy jak: horror, creepypasta, książki, filmy, gry komputerowe, opowiadania z gatunku horrory to Straszne-Historie.pl to strona dla Ciebie. Nasze opowiadania potrafią wciągnąć i przestraszyć lepiej niż filmy horror oraz książki grozy.