Witaj po raz pierwszy na Straszne-historie.pl!
Koniecznie dodaj stronę do zakładek i sprawdź nasz profil na Facebooku:
Strona Straszne-historie.pl korzysta z plików cookies.

LEGENDY MIEJSKIE krążące po Polsce.

Dodane przez: białadama, 25.11.2012, 10:37
Pochowany za życia
Historia człowieka, który po pogrzebie... obudził się w grobie. Przerażony zaczął walić pięściami w wieko trumny i tym samym ściągnął uwagę żałobników, którzy zaalarmowali służby cmentarne.
Choć mężczyznę cudem uratowano, to nie sposób nie zadać pytania - co byłoby wówczas, g
dyby obudził się parę minut później?
____________________

Zarażona trupim jadem
Makabryczna historia o pannie młodej, która kupiła oddaną w komis suknię ślubną. Wkrótce po weselu kobieta zmarła, a przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że została zarażona... trupim jadem. Dochodzenie przeprowadzone przez policję wykazało, iż feralna suknia została ściągnięta z kobiety, która zmarła kilka tygodni wcześniej. Policja ustaliła, iż niedoszły mąż nieboszczki uparł się, aby pochowano jego narzeczoną w sukni ślubnej.
____________________

Ludzkie mięso na targu
Opowieść, która sprawi, że stojąc w kolejce u rzeźnika zaczniecie patrzeć na rozłożone na półkach mięso z odrazą. Kiedy podczas imienin męża pewna mieszkanka Tczewa poczęstowała całą rodzinę swoim popisowym daniem, seniorka rodu zorientowała się, że... tym razem przyrządzone jest ono z ludzkiego mięsa.Starsza pani odświeżyła swoje koszmarne wspomnienia z czasów wojny, kiedy to zmuszona została przez hitlerowców do zjedzenia ludzkiego mięsa. Szczegółowe badania przeprowadzone później potwierdziły niestety makabryczną prawdę - lokalny rzeźnik sprzedawał ludzkie mięso.
____________________

Narkotyki podawane w cukierkach
Zdaniem niektórych cukierki, gumy do życia i innego rodzaju słodycze czasami nie są tak niewinne jak mogłoby się wydawać.
Bardzo często są doskonałym źródłem rozpowszechniania narkotyków dla dilerów, którzy pod tą pozornie niegroźną formą ukrywają substancje zakazane przez polskie prawo.
____________________

Węże ludojady
Hodowla świnek morskich czy chomików nie interesuje już nawet gimnazjalistów. Teraz wszyscy chcą hodować pająki, jaszczurki lub węże. Miejmy nadzieję, że amatorom hodowli niebezpiecznych zwierząt nie przytrafi się historia, która wydarzyła się w jednym z miast na północy Polski. Pewna właścicielka pytona tygrysiego zaczęła się poważnie martwić, kiedy przez dwa tygodnie nie przyjmował on pokarmu i prężył się tylko na podłodze. Zrozpaczona kobieta myślała, iż jej ukochane zwierzątko zdycha. Kiedy skontaktowała się telefonicznie z weterynarzem, ten kazał jej natychmiast uciekać z mieszkania. Ponoć dwutygodniowa dieta i specyficzne zachowanie pytona było preludium do... skonsumowania właścicielki. Pyton tygrysi ewidentnie nie przejmował się faktem, iż oficjalnie ludzi nie jada.
____________________

Czarna Wołga
Samochód, który krąży po naszych drogach gdy już zapadnie zmrok. W zależności od wersji tej historii - zmieniają się kierowcy auta. Są to łowcy organów, zwykli mordercy, a czasami... sam szatan, który podróżuje w przebraniu. W tej ostatniej wersji zmienia się także samochód - nie jest to już czarna Wołga - tylko BMW. Siedzący za kierownicą tajemniczy mężczyzna pyta przechodniów o godzinę, o której później schodzą oni z tego świata.
____________________

Psie mięso w kebabie
Wyjątkowo obrzydliwa historia, wg której w niektórych barach szybkiej obsługi prowadzonych przez cudzoziemców serwuje się... psie mięso. Tureckie kebaby i wietnamskie sajgonki przyrządzane są podobno z mięsa bezpańskich psów, które łapane są przez azjatyckich właścicieli restauracji.
____________________

Tunele pod miastami
Zdaniem niektórych, pod wybranymi miastami w Polsce znajdują się tajemnicze tunele. Część z nich została wybudowana przez hitlerowców, inne przez komunistów a niektóre są zupełnie nieznanego pochodzenia. W tych mrocznych tunelach znaleźć można rzekomo liczne magazyny, bunkry a nawet dworce kolejowe. Ponoć we Wrocławiu jest stare, poniemieckie metro, a pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie kolejka wąskotorowa, którą można się błyskawicznie przenieść do schronu atomowego pod Placem Defilad.
____________________

KFC
Pewna kobieta zamówiła sobie kubełek kurczaka w popularnym fast-foodzie. Ochoczo zabrała się do jedzenia, gdy nagle poczuła, że mięso ma dziwny smak i ciężko je ugryźć. Obdarła je więc z panierki i odkryła, że wcale nie ma tam kurczaka, ale cały szczur! Wraz z głową i ogonem został opanierowany i usmażony, a następnie sprzedany kobiecie.
------------------------------
Jeśli znacie jakieś inne krążące w Waszej okolicy napiszcie w komentarzu.
Oceń:
65
Oceniać mogą tylko zalogowani użytkownicy

Skomentuj! Daj znać innym co o tym sądzisz!

Najnowsze opowiadania:

Zamiatacze

- Zamiatacze! - krzyknął donośnie generał - Przygotujcie się do 12 wypadu oczyszczającego!
W ciasnej komorze ewakuacyjnej podniósł się gromki okrzyk zachwytu. Po chwili ciężka zasuwa otworzyła się odsłaniając zniszczony Paryż.
- Przygotować się do zrzutu!

Powoli spadałem patrząc na nasz nowy dom. Jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie powinniśmy skończyć do wieczora....

Oni nie chcieli.

Moja babcia jako staruszka spokojnie odeszła w zaświaty. Po pogrzebie postanowiłem przejść się po cmentarzu, mijałem groby młodych ludzi, staruszków. W końcu dotarłem na część cmentarza pełną małych nagrobków. Wodziłem w zadumie wzrokiem po tabliczkach i nagle między nimi przemknęła mi tabliczka z panieńskim nazwiskiem mamy, nachyliłem się nad...
Z archiwum Straszne-Historie.pl:

Nie ufaj obcym

Czy dostałeś kiedyś e-maila od nieznajomego nadawcy, który ci coś proponował, lub gdzieś zapraszał? Jeśli nie, to dobrze. Jeśli jednak go dostaniesz, nie zastanawiaj się, tylko usuń go od razu, rozumiesz? Skasuj natychmiast! Opowiem ci moją historię, w której dostałem taki właśnie list. Wyciągnij jakieś wnioski, a może zaoszczędzisz sobie...

On czyli kto?

Dzień I
godzina 4:05

Co jest? Chyba bierze mnie jakaś grypa, czuję jak stado mrówek chodzi po całym moim ciele. Przecież położyłem się spać o 23:56,
do tej pory nie mogę zasnąć, w całym mieszkaniu nie spię tylko ja i to uczucie, uczucie jakby ktoś był w pobliżu. Nie mam ochoty
ruszać się z...
Straszne-Historie.pl na Facebooku. Odważysz się polubić?!