Witaj po raz pierwszy na Straszne-historie.pl!
Koniecznie dodaj stronę do zakładek i sprawdź nasz profil na Facebooku:
Strona Straszne-historie.pl korzysta z plików cookies.

LEGENDY MIEJSKIE krążące po Polsce.

Dodane przez: białadama, 25.11.2012, 10:37
Pochowany za życia
Historia człowieka, który po pogrzebie... obudził się w grobie. Przerażony zaczął walić pięściami w wieko trumny i tym samym ściągnął uwagę żałobników, którzy zaalarmowali służby cmentarne.
Choć mężczyznę cudem uratowano, to nie sposób nie zadać pytania - co byłoby wówczas, g
dyby obudził się parę minut później?
____________________

Zarażona trupim jadem
Makabryczna historia o pannie młodej, która kupiła oddaną w komis suknię ślubną. Wkrótce po weselu kobieta zmarła, a przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że została zarażona... trupim jadem. Dochodzenie przeprowadzone przez policję wykazało, iż feralna suknia została ściągnięta z kobiety, która zmarła kilka tygodni wcześniej. Policja ustaliła, iż niedoszły mąż nieboszczki uparł się, aby pochowano jego narzeczoną w sukni ślubnej.
____________________

Ludzkie mięso na targu
Opowieść, która sprawi, że stojąc w kolejce u rzeźnika zaczniecie patrzeć na rozłożone na półkach mięso z odrazą. Kiedy podczas imienin męża pewna mieszkanka Tczewa poczęstowała całą rodzinę swoim popisowym daniem, seniorka rodu zorientowała się, że... tym razem przyrządzone jest ono z ludzkiego mięsa.Starsza pani odświeżyła swoje koszmarne wspomnienia z czasów wojny, kiedy to zmuszona została przez hitlerowców do zjedzenia ludzkiego mięsa. Szczegółowe badania przeprowadzone później potwierdziły niestety makabryczną prawdę - lokalny rzeźnik sprzedawał ludzkie mięso.
____________________

Narkotyki podawane w cukierkach
Zdaniem niektórych cukierki, gumy do życia i innego rodzaju słodycze czasami nie są tak niewinne jak mogłoby się wydawać.
Bardzo często są doskonałym źródłem rozpowszechniania narkotyków dla dilerów, którzy pod tą pozornie niegroźną formą ukrywają substancje zakazane przez polskie prawo.
____________________

Węże ludojady
Hodowla świnek morskich czy chomików nie interesuje już nawet gimnazjalistów. Teraz wszyscy chcą hodować pająki, jaszczurki lub węże. Miejmy nadzieję, że amatorom hodowli niebezpiecznych zwierząt nie przytrafi się historia, która wydarzyła się w jednym z miast na północy Polski. Pewna właścicielka pytona tygrysiego zaczęła się poważnie martwić, kiedy przez dwa tygodnie nie przyjmował on pokarmu i prężył się tylko na podłodze. Zrozpaczona kobieta myślała, iż jej ukochane zwierzątko zdycha. Kiedy skontaktowała się telefonicznie z weterynarzem, ten kazał jej natychmiast uciekać z mieszkania. Ponoć dwutygodniowa dieta i specyficzne zachowanie pytona było preludium do... skonsumowania właścicielki. Pyton tygrysi ewidentnie nie przejmował się faktem, iż oficjalnie ludzi nie jada.
____________________

Czarna Wołga
Samochód, który krąży po naszych drogach gdy już zapadnie zmrok. W zależności od wersji tej historii - zmieniają się kierowcy auta. Są to łowcy organów, zwykli mordercy, a czasami... sam szatan, który podróżuje w przebraniu. W tej ostatniej wersji zmienia się także samochód - nie jest to już czarna Wołga - tylko BMW. Siedzący za kierownicą tajemniczy mężczyzna pyta przechodniów o godzinę, o której później schodzą oni z tego świata.
____________________

Psie mięso w kebabie
Wyjątkowo obrzydliwa historia, wg której w niektórych barach szybkiej obsługi prowadzonych przez cudzoziemców serwuje się... psie mięso. Tureckie kebaby i wietnamskie sajgonki przyrządzane są podobno z mięsa bezpańskich psów, które łapane są przez azjatyckich właścicieli restauracji.
____________________

Tunele pod miastami
Zdaniem niektórych, pod wybranymi miastami w Polsce znajdują się tajemnicze tunele. Część z nich została wybudowana przez hitlerowców, inne przez komunistów a niektóre są zupełnie nieznanego pochodzenia. W tych mrocznych tunelach znaleźć można rzekomo liczne magazyny, bunkry a nawet dworce kolejowe. Ponoć we Wrocławiu jest stare, poniemieckie metro, a pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie kolejka wąskotorowa, którą można się błyskawicznie przenieść do schronu atomowego pod Placem Defilad.
____________________

KFC
Pewna kobieta zamówiła sobie kubełek kurczaka w popularnym fast-foodzie. Ochoczo zabrała się do jedzenia, gdy nagle poczuła, że mięso ma dziwny smak i ciężko je ugryźć. Obdarła je więc z panierki i odkryła, że wcale nie ma tam kurczaka, ale cały szczur! Wraz z głową i ogonem został opanierowany i usmażony, a następnie sprzedany kobiecie.
------------------------------
Jeśli znacie jakieś inne krążące w Waszej okolicy napiszcie w komentarzu.
Oceń:
65
Oceniać mogą tylko zalogowani użytkownicy

Skomentuj! Daj znać innym co o tym sądzisz!

Najnowsze opowiadania:

Zawsze Ostrzegamy

Adam otworzył oczy. Coś nie dawało mu zasnąć. Czuł, że był obserwowany. Zegar wskazywał godzinę pierwszą w nocy. Usiadł na łóżku i rozejrzał się dookoła. W domu nikogo prócz niego nie było. Mieszkał sam od śmierci żony. Wszystko wydawało mu się puste i powierzchowne bez niej. Ciszę rozszarpało donośne pukanie....

Annie96 pisze...

Annie96 pisze...

Podczas siedzenia na WhatsAppie, natknęłam się na dziwną rozmowę ludzi, których nie znam. Cholernie mnie przeraziła. Kiedy próbowałam ją ponownie znaleźć, appka cały czas się zacinała.
Na całe szczęście zdołałam zrobić jej kopię. Oto ona:

annie96: śpisz?
01:31

mcdavey: nie.. zgaduję, że ty też :P
01:31

annie96: nie mogę.. to...
Z archiwum Straszne-Historie.pl:

Kocham się bać

Była już 23 i kończyłem właśnie papierkową robotę w biurze, spędzając cały dzień na robieniu Bóg-wie-czego przy komputerze, tylko po to, by później wrócić do domu i spędzić kolejne, bezsensowne godziny przy moim własnym sprzęcie padając następnie z wyczerpania do łóżka. Jednakże, cieszyłem się niezmiernie , ponieważ kończyłem właśnie ściągać...

Gitara Pięciostrunowa

Był już późny wieczór, kiedy Elijah nareszcie skończył wnosić swoje rzeczy do nowego domu. To była jego ostatnia szansa, potrzebował nowego środowiska, aby odzyskać wenę. "Dałem ci już zbyt wiele szans! Twoje badziewie się nie sprzedaje! Daj mi jakąś dobrą piosenkę albo wylatujesz!" - grzmiał jego producent podczas ostatniej rozmowy....
Straszne-Historie.pl na Facebooku. Odważysz się polubić?!