Historia

Opuszczony szpital w Oleśnie

kayah1000 7 11 lat temu 8 187 odsłon Czas czytania: ~poniżej minuty

Szpital w Oleśnie był otoczony złą sławą. Funkcjonował tam niegdyś dziecięcy oddział gruźliczy, na którym występował zaskakująco wysoki wskaźnik śmiertelności. Mówiono nawet, że to miejsce, gdzie wysyła się dzieci na pewną śmierć. Od 1959 r. szpital zaczął być nawiedzony przez nieznane nikomu zjawy.

Nie wiadomo dokładnie dlaczego szpital w Oleśnie został opuszczony, jednak w okolicy możemy usłyszeć na ten temat wiele plotek. Pewne jest, że opuszczono go w pośpiechu, świadczą o tym porzucone kartoteki i stary sprzęt medyczny, który niszczeje tam do dziś.

Podobno dawny oddział dla chorych na gruźlicę był śmiertelny dla większości pacjentów. Mieszkańcy podejrzewają, że to oni mszczą się za wyrządzone im krzywdy.

Około roku 1959 zaczęły dziać się dziwne rzeczy , jak można przeczytać w raportach pielęgniarek które znajdują się tam do dziś. Były to odgłosy kroków , przesuwanie się drobnych przedmiotów i dziwne zachowania pacjentów

Nawet jeśli nie spotkamy tam duchów, nastrój grozy gwarantuje stare, opuszczone prosektorium, porozrzucane na podłodze karty pacjentów czy przestarzały, niszczejący sprzęt medyczny. to sceneria doskonała na kręcenie horroru!

Oznacz jako: przeczytane ulubione chcę przeczytać

Komentarze

Mój tata się tam urodził w 1964 roku.
Odpowiedz
Hehe, czesto tam kiedys na wagary sie chodzilo, i nie tylko, faktycznie trzeba miec odwage zeby tam wejsc, najgorzej jak wejdzie sie do kostnicy, masakra, nie polecam... Ale juz nie ma od roku tego szpitala, teraz jezd lidl, ale z polek nic nie spada :)
Odpowiedz
W moich okolicach też jest opuszczony szpital Stalownik. Też są tam pozostawione kartki pacjentów i też wszyscy sądzą że jest nawiedzony xD Ale jak ktoś lubi takie miejsca to polecam. Szpital znajduje się w Bielsku-Białej.
Odpowiedz
Ekhm... "nieznane nikomu zjawy"? Nie wylegitymowały się biedactwa.. ;) Przy okazji - moglibyście znieść tę blokadę kopiowania tekstu? Przez to nie da się po ludzku zacytować fragmentu, trzeba przeklepywać :/
Odpowiedz
Nawiedzona Biedronka! Teraz już nigdy kasjerka nie znajdzie drobnych!
Odpowiedz
Warto byłoby zobaczyć c:
Odpowiedz
Czytałem o tym szpitalu, w ostatnich latach mieszkali tam bezdomni , przyciągał nocą wielu ciekawskich , ale teraz bodajże jest już w połowie rozebrany lub nawet całkowicie a na jego miejscu ma być/jest Biedronka -,-
Odpowiedz
Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Inne od tego autora

Archiwum

Najnowsze i warte uwagi

Czas czytania: ~11 minut Wyświetenia: 997

Artykuły i recenzje