Historia

Najbardziej diabelscy doktorzy o jakich słyszał świat

białadama 6 7 lat temu 13 989 odsłon Czas czytania: ~2 minuty

Ile razy zdarzało ci się narzekać na polską służbę zdrowia? Po przeczytaniu tego artykułu może dojdziesz do wniosku, że wcale nie jest tak źle jak myślisz...

5. John Bodkin Adams

http://straszne-historie.pl/data/images/4711801fd00f1f53edae166e2e836e1c.jpg

Ten krzepki doktor całe swoje życie poświęcił oszustwom i zabijaniu. Wszystko zaczęło się, gdy w latach 1946-1956 pod jego opieką zmarło ponad 160 pacjentów. Co więcej - większość z nich pozostawiła testament, w którym zrzekli się wszystkich pozostawionych przez siebie dóbr na rzecz pana Adamsa. Oczywiście listy były podrobione i napisane własnoręcznie przez przedsiębiorczego doktora. Jak zabijał swoich pacjentów? Leki przeciwbólowe w nieproporcjonalnych ilościach...

4. Harold Shipman

http://straszne-historie.pl/data/images/1f24089be9da361a70ba6523110c7107.jpg

Są ludzie, którzy uważają, że pan Shipman to najbardziej seryjny lekarz-morderca na świecie. Oficjalnie zabił 218 osób, ale liczba ta może być nawet dwukrotnie wyższa z uwagi na fakt, że dużej ilości ofiar nie można już zidentyfikować. Pierwotnie lekarzy zaniepokoiły ogromne ilości wypisywanych recept na petydynę na jego nazwisko, które wystawiał sam sobie. Później, rosnąca ilość umierających pacjentów z powodu zastrzyku diamorfiny, a także wzrost liczby formularzy do kremacji, sprawiły, że zabójczy doktor został poddany szczegółowej kontroli, której efektem było skazanie go na 4 lata więzienia w 2000 roku. Tuż przed końcem wyroku w 2004 roku, Shipman powiesił się.

3. Michael Swango

http://straszne-historie.pl/data/images/d70d60246b7ab40b19779019ccb63113.jpg

Oficjalnie Micheal Swango został oskarżony o 3 zabójstwa, ale szacuje się, że w ciągu całego życia mógł zabić od 30 do nawet 60 osób. Wszystko zaczęło się na Uniwersytecie Medycznym w Illinois, gdzie opowiadał wszystkim o swojej fascynacji ludzką śmiercią. Po ukończeniu szkoły podczas stażu, pielęgniarki zauważyły niepokojące zjawisko: ludzie, którzy byli zdrowi nagle zaczęli umierać. Pewnego razu przyłapano go na wstrzykiwaniu komuś dożylnie jakiejś substancji, co spowodowało chorobę u pacjenta. Wtedy został wyrzucony, ale to nie koniec jego kariery. Udało mu się znaleźć pracę w pogotowiu ratunkowym, gdzie zatruwał sanitariuszy. Ostatecznie udowodniono mu posiadanie arsenu i zabijanie ludzi, co poskutkowało tym, że Swango otrzymał dożywotni kontrakt do słynnego więzienia ADX Florence w Kolorado.

2. Shiro Ishii

http://straszne-historie.pl/data/images/49faa1133957b9ebd898a29c41c76004.jpg

Shiro Ishii był zarówno biologiem, jak i lekarzem. Znany był ze swojego egocentryzmu oraz nachalności, ale to nie przeszkodziło mu w uzyskaniu wyśmienitych wyników w nauce. Po ukończeniu Cesarskiej Szkoły Medycznej w Kioto otrzymał wyłącznie dobre opinie. Podczas II wojny światowej, Ishnii testował działanie bakterii na jeńcach wojennych i próbował skonstruować broń biologiczną. Swoich działań nie wymierzał jednak wyłącznie w żołnierzy chińskich, ale również w ludność cywilną. Z jego powodu zmarło tysiące osób, które zachorowały na takie choroby jak dżuma, wąglik czy cholera. Ale Ishnii eksperymentował też samodzielnie, robiąc takie zabiegi jak przymusowa aborcja, symulowane ataki serca, udary mózgu, hipotermia, odmrożenie a nawet wiwisekcja.

1. Josef Mengele

http://straszne-historie.pl/data/images/3b11fbafd3482efcd15a2e8101c7082a.jpg

Pierwsze miejsce okupuje niemiecki oficer SS, a zarazem lekarz, znany szerzej światu jako "Anioł Śmierci". Mengele zajmował się określaniem, kto z ludzi nadaje się do przymusowej pracy, a kto jest za słaby i musi zostać zabity. Ale nie tylko decydował o losie milionów ludzi - prowadził również na nich eksperymenty. Podczas pobytu w Auschwitz bardzo był zainteresowany kwestią dziedziczności i często robił doświadczenia na bliźniętach. Podczas jednego ze swoich eksperymentów zabił 10 bliźniąt i rozłożył je na części, aby porównać organy. Innym razem, zszył jednej parze żyły, aby utworzyć bliźnięta syjamskie. Poza tym próbował zmieniać kolory oczu, wstrzykując do tęczówki barwnik, amputować nogi i z powrotem je przyszywać, a także sterylizował kobiety.

Autor: www.toptenz.net

Tłumaczenie:: Kroopek

Oznacz jako: przeczytane ulubione chcę przeczytać

Komentarze

Ludzka stonoga była podobno oparta na eksperymencie Josefa Mengele
Odpowiedz
Mnie najbardziej przeraziła ostatni historia :(
Odpowiedz
[+]
Odpowiedz
Pan z pierwszego miejsca ma naprawdę niepokojącą twarz :/
Odpowiedz
Ten z nr 1 jest w Horrorze pt: Unbor
Odpowiedz
Milutko :)
Odpowiedz
Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Inne od tego autora

Archiwum

Najnowsze i warte uwagi

Artykuły i recenzje