Szósty Zmysł

Dodane przez: karol_hg, 11.02.2014, 12:18
Reklama:
Pewnie każdy z nas boi się czegoś, lub kogoś co teoretycznie nie istnieje (np. duchów). Strach przed nieznanym jest tak nieodmienną stroną człowieka jak jego zmysły, więc dlaczego się boimy ?
Odpowiedź jest dość skomplikowana, niby myślimy że coś złego może nam się stać, ale to nie jest jedyny powód. To uczucie jest czymś co wywołuje nieznana część naszego mózgu. Tą zdolność mają tylko ludzie zdrowi, nie posiadają jej ani zwierzęta, ani osoby z defektami mózgu. Istnieje pewne wyjaśnienie naszego strachu przed nieznanym (np. skrzypieniem lub szeptami, które w rzeczywistych sytuacjach są dla nas normalne i niestraszne) wyjaśnia się to istnieniem tzw. "szóstego zmysłu", który według naukowców jest zdolnością do wyczuwania niezidentyfikowanych zjawisk paranormalnych, co oznacza, że gdy odczuwamy nieuzasadniony strach to coś niewykrywalnego jest w naszym pobliżu. Tak działa np. medium, które potrafi rozmawiać z duchami.
Czy, to oznacza, że duchy istnieją ? To bardzo prawdopodobne, ponoć nasz "ukryty zmysł" jest tak czuły, że może nas obudzić w środku nocy, gdy "obiekt paranormalny" jest dość blisko. To właśnie noc jest najbardziej aktywnym czasem. Niektórzy "ludzie medium" twierdzą, że właśnie wtedy zmarli i demony chcą się z nami skontaktować lub pokazać swój gniew z którym umarli. Tak więc gdy w środku nocy nagle, bez żadnego powodu się obudzisz, pamiętaj, że to nie jest przypadek.
Źródło: kilka artykułów z internetu i programy na Discowery world
Oceń:
6
Oceniać mogą tylko zalogowani użytkownicy

Skomentuj! Daj znać innym co o tym sądzisz!