Zestawienie

7 najbardziej tajemniczych odkryć archeologicznych

admin 18 9 lat temu 113 835 odsłon Czas czytania: ~poniżej minuty
7 najbardziej tajemniczych odkryć archeologicznych

Pomimo, że badacze na całym świecie badają i dokumentują naszą przeszłość pozostaje wiele pytań, na które nie znamy odpowiedzi. Nasi przodkowie pozostawili wiele śladów, jednak nie wszystkie dało się zinterpretować. Pomimo najszczerszych chęci do dziś nie wszystkie zagadki zostały rozwiązane. Sprawdźcie nad czym głowią się naukowcy!


7 najbardziej tajemniczych odkryć archeologicznych


7 najbardziej tajemniczych odkryć archeologicznych


7 najbardziej tajemniczych odkryć archeologicznych


7 najbardziej tajemniczych odkryć archeologicznych


7 najbardziej tajemniczych odkryć archeologicznych


7 najbardziej tajemniczych odkryć archeologicznych


7 najbardziej tajemniczych odkryć archeologicznych


Oznacz jako: przeczytane ulubione chcę przeczytać

Komentarze

Anomalia z Bałtyku wygląda jak pacman
Odpowiedz
Generalnie twierdzę, iże ludzie wspólcześni mocno niedoceniają ludzi dawnych i z góry zakładają, że ci dawni byli zwyczjnymi prymitywami. A prawda jest taka, że nawet wykopaliska, spekulacje i przeróżne testy w żaden sposób nie wykażą stuprocentowej prawdy (inną drogą podejrzewam, że nawet wybitni odkrywcy nie pochwalą się prawdziwymi wynikami ze światem i zawsze coś będzie niedociągnięte). Zasadniczo nawet jeśli prawidłowo zakładając, że kiedyś nie było żadnych technologii (w naszym mniemaniu), to ludzie musieli bardziej kombinować, żeby do czegoś dojśc, jakoś ułatwić sobie życie - tak więc musieli wysilać pseudomałe móżdżki i wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby się okazało, że pod tym względem byli lepsi od współczesnych (którzy może i odkrywają/wymyślają nowe rzeczy, ale większość jest coraz bardziej leniwa przez rozwój właśnie technologii). A tak na marginesie, niezłe by faktycznie było, jakby się okazały z naszych przodków takie mega trolle, które postanowiły nie ułatwiać życia przyszłym ludziom. :P
Odpowiedz
2 to jest zapisane w języku śródziemia
Odpowiedz
Nie, nie, szanowna koleżanka się myli. To jest napisane w języku "co was do cholery obchodzi co tu jest nabazgrane, fajne obrazki? to się jarać i nie interesować co tam pisze".
Odpowiedz
Marcin Turek co jest tam napisane*
Odpowiedz
te ostatnie to zrobione pewnie w dowód miłości. - ej,krycha, z miłości do ciebie takie coś zrobiłem..- ale ja tu nic nie widzę...- no bo muszę Cie wyrzucić w powietrze, wtedy zobaczysz... historia pięknej, krótkiej miłości :D
Odpowiedz
Ludzie w dzisiejszych czasach nie tylko obrażają swoich przodków twierdząc, że byli prymitywni, ale sądzą też że kosmici (o ile tacy istnieją) marnowaliby czas lecąc tutaj. Starożytni mogliby być bardziej rozwnięci od nas. Wielki Potop zniszczył te cywilizacje i ich maszyny.
Odpowiedz
Wait wait what? "kosmici (o ile tacy istnieją)"? "wielki potop"? Po 1. podważanie istnienia istot pozaziemskich to dla mnie takie pyszenie się jak mówienie "Na ziemi jestem najpięknięjszy, najsilniejszy, najinteligentniejszy, w ogóle jestem tylko ja, a reszta ludzi nie istnieje". Jesteśmy jedną pierdyliardową naszej galaktyki, takie małe gówno którego jak na drogę mleczną patrzysz z daleka to nawet pod mikroskopem ledwo widać. Jedna planeta, z 7 (to jest kwestia sporna, równie dobrze może ich być z 11) krążących wokół naszej gwiazdy. 1 gwiazda z pośród od 100 do 400 miliardów gwiazd w naszej galaktyce. 1 galaktyka spośród 350 miliardów galaktyk + ponad 3 bilionów galaktyk karłowatych (takie małe galaktyki) W okół prawie* każdej gwiazdy kraży przynajmniej 1 planeta, a na ogół jest ich więcej. Wyobraź sobie teraz że patrzysz w górę, w nocne niebo. I powiedz sobie na głos że na żadnej z pierdyliardów planet tam, w kosmosie, przy żadnej z tych pierdyliardów gwiazd, w żadnej z tych miliardów galaktyk nie ma życia, i uświadom sobie jakie głupoty gadasz :) Wystarczy spojrzeć na to ze jedna planeta dalej- Mars, i kiedyś było tam życie bo znaleźliśmy ślady wody, i bakterii, a gdzie woda, tam i życie. Nie będę już prawił o teleskopie hubble'a. Teraz po 2. O jakim wielkim potopie mowa? O tym biblijnym nieistniejącym wielkim potopie po którym nie ma śladów, czy po wielkim potopie, będącym jedną z możliwych przyczyn wyginięcia dinozaurów?bo jesli mówisz że jakiśtam wielki potop zniszczył jakąkolwiek cywilizacje, to mam nadzieję ze stonehenge, piramidy azteków, majów, egipcjan, sumerów, i wiszące ogrody z babilonu na raz przyjdą i ci tą wodą z wielkiego potopu chlusną w twarz na orzeźwienie, cobyś przestał prawić farmazony ^^
Odpowiedz
Artur Momro Fakt, jesteśmy drobiną w Wielkim Kosmosie. Drobiną, na której dzieją się najważniejsze rzeczy. A co do planet pozasłonecznych-istnieja małe szanse, że takie isttnieja. Przeczytałem w jednym artykule, że Gliese 581g nie istnieje. Trudno jest mi więc zaufać komuś kto ogłasza, że odkrył planete podobną do Ziemii, a potem się okazuje żetakowa nie istnieje. http://www.cbc.ca/news/technology/earth-like-planets-gliese-581-g-and-d-likely-don-t-exist-study-says-1.2696945 Po drugie, dowody na wielkipotop są wszędzie. Na szczytach gór można znaleźć skamieniałe morskie muszle, istnieją miejsca gdzie warstwy geologiczne zakręcają i falują (co wskazuje na szybki ruch mułu) i owszem, dinozaury jak i wszystko co żyło na Ziemii, a nie było na arce, zgineły w Wielkim Potopie. Te, które przezyły na arce wygineły od pogorszenia sie warunków zycia na Ziemii.
Odpowiedz
Jarosław Sobiński Czekaj... Że co...? Twierdzisz, że Noe żył w czasach dinozaurów?
Odpowiedz
Bartłomiej Krawczyk, zanim coś się powie najpierw należy "zaznajomić" się z przynajmniej połową istniejących na dany temat informacji..... tu nie chodzi o to nawet po co dana cywilizacja robiła takie rzeczy.... ale pytanie najważniejsze brzmi... jak????????? Ówcześni naukowcy i "budowniczowie" chcieli odtworzyć część tych znalezisk obecnym "skarbami" techniki i nie udało im się..... sami inżynierowie stwierdzili, zę starożytnych cechuje taka precyzja, że aż ówczesnych ludzi to onieśmiela..... polecam oglądnąć parę filmków na You Tube, bo wątpię, zeby Ci się chciało czytać ksiąki na ten temat... :) a temat jest bardzo interesujący :) https://www.youtube.com/watch?v=pY5tsGQOO0w
Odpowiedz
Zanim zacznie się coś pisać, też należałoby się „zaznajomić” z zasadami poprawności. Takiego makaronu nawet nie chce się czytać. Rzeczesz, iż „przynajmniej połową istniejących na dany temat informacji”? Czyli co, sugerujesz, że zanim ktokolwiek wypowie się na dany temat, musi iść na studia w owym kierunku? Takie zachowanie jest nacechowane ignorancją, albowiem informacji na ten temat jest naprawdę tak wiele, że jeden człowiek nie ogarnąłby umysłem nawet tej twojej „połowy”. Zastanawiam się także, jak można nie pojąć tak prostego żartu? Chyba nie muszę rozkładać go na części pierwsze...? Przynajmniej taką mam nadzieję. Brnąć w to dalej nie mam zamiaru. Szczególnie po oczywistej obrazie wymierzonej w kierunku mej osoby.
Odpowiedz
Bartłomiej Krawczykpo pierwsze nie chciałam nikogo tu urazić- jesli to zrobiłam- to przepraszam :) po drugie... moja pisownia jest wynikiem szybkiego pisania z telefonu :) chciałam jedynie zarazić tematem... bo jest on wg mnie wart drązenia :) i nie trzeba chodzić na studia :) z tym czytaniem chodziło mi raczej o łatwość dostępu do pewnych informacji na You Tube .... jak widac suchy tekst każdy interpretuje jak mu sie podoba... tu mam na mysli moją i Twoją wypowiedź... :) i ja tez nie widze sensu w dalszym komentowaniu..... pozdrawiam
Odpowiedz
Pa Ntera Więcej....... kropkuf .... .. i spacjuf.... w miejscach totalnie ......z.. dupy........ Jak sie pisze chujowo ...... to nie zwala się winy za.... wpierdolenie miliarda wielokropków... CHUJOWO ZROBIONYCH (3 kropki! nie 5, nie 6, tylko 3!) na to że ............ "piszę z telefonu"... Bo jesli 'piszesz z telefonu' TO JESZCZE MNIEJ SENSU AM MILIARD KROPEK jak....................... piszesz z telefonu to po chuj se utrudniasz życie tymi wchujkropkami... ?(bo wielokropki to nie są). A tak na serio, tam ejst jakaś ukryta treść zapisana alfabetem morse'a? Jak piszesz z telefonu to nie wpierdalaj miliarda kropek do wielokropka. Złą pisownie na pisanie z telefonu możesz zwalić wtedy jak zapomnisz przecinka postawić, albo wstawisz s/c/n zamiast ś/ć/ń, ale kurwa nie na wpierdalanie miliardokropków co drugie słowo, bo to już podpada pod nieumiejętnośc pisania czegokolwiek. Dziękuję dobranoc :)
Odpowiedz
A co jeśli większość takich rzeczy przodkowie zrobili sobie dla jaj, a my teraz doszukujemy się w tym nie wiadomo czego?
Odpowiedz
"Ej, stary! Co ty na to, zeby narazić życia nasze, i naszej rodziny ciagnąc kilkutonowe kamienie, kilkadziesiąt kilometrów, zeby ustawić z tego jakieś wgl koło? ;---DDD -Ale po co? -No dla beki ;--DDD -ty chory krejzolu wchodzę w to ;--DD"
Odpowiedz
Julia Ostrowska Albo inaczej: „Jam jest wielki władca. Chcę mieć zabawę. W całym moim majestacie nakazuję wam, słudzy moi, abyście przyciągnęli tutaj te kamienie i zrobili z nich jakieś figury!”
Odpowiedz
Julia Ostrowska bo faktycznie zapisywanie książki to coś naprawde ciężkiego xd
Odpowiedz
Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Inne od tego autora

Archiwum

Najnowsze i warte uwagi

Artykuły i recenzje