Zestawienie

10 paranormalnych zjawisk przytrafiających się każdemu z nas

admin 22 9 lat temu 212 836 odsłon Czas czytania: ~4 minuty
10 paranormalnych zjawisk przytrafiających się każdemu z nas

Każdemu z nas przytrafiło się w życiu przynajmniej jedno ze zjawisk paranormalnych, które znalazły miejsce w niniejszej galerii. zapraszamy!


10 paranormalnych zjawisk przytrafiających się każdemu z nas

10. Déja vu.   Podobno zjawiskiem tym jest dotknięte od 60 do aż 96% populacji. Istnieje mnóstwo teorii próbujące tłumaczyć to zjawisko. Najpopularniejsza z nich mówi, że to tylko zaburzenie pracy mózgu, informacje, które są dostarczane do drugiej półkuli, nie przedostają się do niej natychmiast; następuje minimalne opóźnienie w przepływie informacji i zdarzenie nie zostaje dostarczone do pamięci. Osoba nie pamięta więc, że już coś przeżyła, wychodzi to na jaw w momencie, gdy przeżywa podobną sytuację po raz drugi. Niestety ta, ani żadna teoria nie została jeszcze potwierdzona naukowo.


10 paranormalnych zjawisk przytrafiających się każdemu z nas

9. Lunatyzm   Podobno doświadcza go około 20% ludzi. Najczęściej obserwowany u dzieci. Nikt jednak nie wie, skąd bierze się przypadłość chodzenia we śnie. Mówi się, że jest on dziedziczny, a wiąże się z zaburzeniami faz snu. Niezależnie od przyczyn, lunatyzm jest bardzo niebezpieczny, gdyż osoba lunatykująca nie jest świadoma swoich czynów. Nie odczuwa emocji i i jest w stanie zrobić wszystko. Pewien paryżanin w czasie snu kilkakrotnie przepłynął Sekwanę, zupełnie nie zdając sobie z tego sprawy. Inny nastolatek, lunatykując, wychylił się przez okno i najprawdopodobniej z niego wyskoczył. Zginął na miejscu.


10 paranormalnych zjawisk przytrafiających się każdemu z nas

8. Życie przed życiem   Istnieje wiele dowodów na to, że dzieci pamiętają swoje poprzednie wcielenia. Umiejętność ta pojawia się we wczesnym dzieciństwie, a potem zanika. Zdarza się, że dzieci opowiadają o miastach, w których nigdy nie były i mówią językami, których nigdy nie słyszały. Często podają szczegóły dotyczące ich śmierci oraz miejsca zamieszkania, w związku z tym da się zlokalizować człowieka żyjącego kilkadziesiąt lat temu, który może być ich wcześniejszym wcieleniem.


10 paranormalnych zjawisk przytrafiających się każdemu z nas

7. Sny prorocze   Sny, które się sprawdzają, to fenomen, który dotyczy dużej części populacji. Każdy z nas je miewa, ale tylko część z nich może być wykorzystana jako wizja przyszłości. Czasem, żeby odczytać ich sens, trzeba uciec się do pomocy sennika, niekiedy ich przekaz jest bardzo wyraźny. Według niektórych badaczy wynika to stąd, że często sami podświadomie projektujemy swoje sny, myśląc o jakiejś sytuacji, bojąc się jej lub jej pragnąc. Często jednak snów proroczych nie da się tak prosto wytłumaczyć i ich sens można zrozumieć dopiero po czasie.


10 paranormalnych zjawisk przytrafiających się każdemu z nas

6. Telepatia   Jeśli kiedykolwiek doświadczyliście, że myśleliście o kimś usilnie i za chwilę ta osoba pojawiła się przed wami, to ten fenomen dotyka również Was. W dzisiejszych czasach zjawisko telepatii może się manifestować nawet przez telefony komórkowe. Dziwne, że gdy akurat myślimy o danej osobie, za kilka minut otrzymujemy od niej SMS-a. Nie byłoby w tym nic niepokojącego, gdyby ta osoba nie pisała do nas od kilku miesięcy. Za pomocą telepatii można też przekazywać informacje o nastroju, przeżyciach i uczuciach. Ta swoista wymiana myśli między dwiema osobami, nie znalazła jednak żadnego racjonalnego wyjaśnienia. Mówi się, że być może mózg jest w stanie wysyłać fale mózgowe na dużą odległość. Na razie jednak nie wiadomo nic konkretnego, choć samo zjawisko telepatii zostało już potwierdzone przez wiele osób.


10 paranormalnych zjawisk przytrafiających się każdemu z nas

5. Przeczucia Nie są one konkretną projekcją przyszłości, ale niejasnym obrazem, przekonaniem o nadchodzącym niepowodzeniu. Co najważniejsze, przeczucia dotyczą tylko zjawisk negatywnych, którym można zapobiec. Dużo takich dziwnych przeczuć wiązało się ze słynnym statkiem Titanic. Liczne źródła potwierdzają, że wielu pasażerom feralnego rejsu towarzyszyło uczucie dziwnego, niczym nieuzasadnionego niepokoju. Niektórzy z nich byli przekonani, że okręt zatonie, ale oczywiście nikt z załogi ich nie słuchał.  


10 paranormalnych zjawisk przytrafiających się każdemu z nas

4. Wspomnienia z narodzin   Od lat krąży przekonanie, że dzieci nie pamiętają swojego porodu i dlatego jest to wydarzenie zupełnie im obojętnie. Dzieje się jednak wprost przeciwnie, zmiana środowiska, jaka się wtedy dokonuje, ma duży wpływ na dziecko. Co najciekawsze, to, jak przeżyliśmy poród wpływa na całe życie. Dziecko, które przyszło na świat w spokoju i w rytmie wyznaczonym przez naturę, jest o wiele bardziej spokojne niż dziecko, które przychodzi na świat w atmosferze nerwowości. Szczególny przypadek należał do mężczyzny cierpiącego od wielu lat na depresję, której zupełnie nie dało się wytłumaczyć. Podczas hipnozy okazało się, że podczas porodu lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie i zajęli się ratowaniem matki. Jak się okazuje, to zdarzenie zostało zapamiętane przez pozornie niczego nieświadome dziecko.


10 paranormalnych zjawisk przytrafiających się każdemu z nas

3. Odczuwanie czyjejś obecności   Po śmierci bliskiej osoby wiele osób wciąż odczuwa jej obecność. Tak naprawdę nie wiąże się to z niczym szczególnym, nie widać nikogo w lustrze, istnieje tylko poczucie, że nie jesteśmy sami w domu. Takie sytuacje dodatkowo potwierdza zachowanie zwierząt, które zaczynają szczekać, sugerując, że ktoś jeszcze znajduje się w pomieszczeniu.


10 paranormalnych zjawisk przytrafiających się każdemu z nas

2. Bliźnięta   Między rodzeństwem bliźniaków jednojajowych zachodzi duże podobieństwo fizyczne i emocjonalne. Fascynowało ono lekarzy nazistów, którzy nie wahali się przeprowadzać okrutnych eksperymentów z ich udziałem. Bliźnięta są ze sobą bliżej związane niż normalni bracia i siostry. Bardzo często też wielu z nich mówiło, że czuło, kiedy ich bratu lub siostrze dzieje się coś złego. Jak wytłumaczyć ten fenomen? Prawdopodobnie wszystko wiąże się z podobieństwem w budowie mózgu. Umysły bliźniąt działają na tych samych częstotliwościach. Najprawdopodobniej to stąd bierze się zdolność do przekazywania i odczytywania na odległość emocji i nastroju. Strata, jaką odczuwa się po śmierci brata lub siostry, bliźnięta porównują do amputacji.


10 paranormalnych zjawisk przytrafiających się każdemu z nas

1. Ksenoglosja ˜  Umiejętność rozumienia nieznanego wcześniej języka lub porozumiewania się w nim została opisana już w Biblii. Jednak również współcześnie nie należy do rzadkości. Najczęściej tego zjawiska doświadczają osoby, które pracują nad własnym umysłem, na przykład poprzez medytację. Fenomenu ksenoglosji doświadczył na przykład Ojciec Pio. Mimo że nie znał angielskiego, francuskiego ani niemieckiego, bez problemu komunikował się w tych językach na przykład podczas spowiedzi. Jedna z osób, które wyznawały mu grzechy, była tym szczególnie zdziwiona. Rozmawiała bowiem z Ojcem Pio w slangu, którym mówi się tylko w Bronksie.


Oznacz jako: przeczytane ulubione chcę przeczytać

Komentarze

mam 7/10...
Odpowiedz
A ja kiedyś lunatykowalem ale matka się obudziła i zawrocila mnie do łóżka a szedłem na balkon ciekawe co bym zrobił
Odpowiedz
hahahahahah 4 nigdy nie slyszalem zeby dziecko cos takiego mowilo i zycie przed zyciem sie nazywa reinkarnacja, nie ma to zadnego zwiazku z paranormalnymi zjawiskami :')
Odpowiedz
Mam bliźniaczkę i bardzo często mamy tak, że jak ja myślę o jakiejś piosence, to ona nagle ją śpiewa/nuci, mówimy to samo w tym samym momencie, rozumiemy się bez słów (dosłownie xd) i wiele wiele innych ^^ Mimo to i tak jesteśmy dwujajowe :)
Odpowiedz
Ja często mam tak że myślę dużo o jakiejś piosence, wżera mi się w mózg i za chwilę słyszę że moja siostra ją nuci albo śpiewa :#
Odpowiedz
To było bo ja wiem,ze 4 lata temu,była Sobota wieczór,szłem po piweczko do sklepu,przechodządz koło koscioła PS.szłem ze swoją Żoną,przeleciał czarny kot,zrobiłem sobie zwałe z tego,ale powiedziałem Żonie że za chwile zza rogu wyjdzie 40 blądynka,po paru sekundach zamarłem w miejscu to była ona,stanołem bo czułem sie tak jak bym cofnoł się w czasie,Ogupiałem To Była ta sama kobieta
Odpowiedz
de yawu mam prawie cotydzień O.O
Odpowiedz
Ja też! Bardzo często! Może coś koło 5 razy w tygodniu!
Odpowiedz
Ja Prorocze sny bardzo często
Odpowiedz
Ja mam często sny poroczne, na szczęście tylko neutralne. :D
Odpowiedz
Mnie to tylko Deja Vu i coś na kształt 3.
Odpowiedz
Doswiadczam co jakis czas deja vu, lunatykuje, i niektore z tych rzeczy. Chcialabym miec ta ksenoglosje ;)
Odpowiedz
Co do 5. numeru, to raz przeczuwałam, że coś się stanie z oknem (otwartym w klasie) po dzwonku zatrzymałam się przed nim i ... doniczka spadła ;-;
Odpowiedz
uwielbiam deja-vu ale mam je tylko wtedy kiedy uderzę się mocno w głowę hehe
Odpowiedz
Wiele z wymienionych to totalne bullshity, a już to o poasażerach Titanica przebija wszystko... Nazywa się to autosugestia. Człowiek MYŚLI że coś podejżewał już po fakcie dokonanym. To samo tyczy się wspomnień z narodzin. Człowiek nie pamięta NIC z momentu narodzin gdyż jego układ Neurologiczny nie jest do tego przystosowany. Może jakieś źródła o tych,, paranormalnych,, stanach? -_-
Odpowiedz
Ale duża część to prawda, jak telepatia, przeczucie, sny prorocze, deja vu, lunatyzm, odczuwanie czyjejś obecności. te które wymieniłe to mogę za nie poręczyć, bo mi się przydarzyły i to nie raz... dla mnie to normalne, a nie paranormalne. Z pokolenia na pokolenie będziemy opanowywać to. Taka ewolucja.
Odpowiedz
Nie klnij kultury wiecej wiary w Boga
Odpowiedz
Sebastian Miłaszewski Co? XD
Odpowiedz
Mam Déja vu. :P
Odpowiedz
Masz krzywą buzię na zdjęciu. ♪♪♪♪♪
Odpowiedz
Ilon Nimczewski dobre! :D
Odpowiedz
Może nie zdarzające się każdemu, ale dające do myślenia zagadnienia. Szczególnie temat bliźniąt.
Odpowiedz
Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Inne od tego autora

Archiwum

Najnowsze i warte uwagi

Artykuły i recenzje