Zestawienie

50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

admin 43 9 lat temu 635 372 odsłon Czas czytania: ~19 minut
50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

Szukacie dobrego horroru? Chcecie wiedzieć jakie najlepsze filmy grozy wyprodukowano w ciągu ostatnich dziesięciu lat? Mamy dla Was aż 50 propozycji. Wybraliśmy je na podstawie ocen z największego portalu o filmach - IMDB. Oglądaliście wszystkie? A może tylko kilka? Któryś Was zaciekawił? Sprawdźcie galerię i koniecznie podzielcie się wrażeniami o obejrzanych filmach z listy w komentarzach!


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

50. Dom diabła (2009) Studentka college'u Samantha Hughes podejmuje się pracy opiekunki do dziecka. Wkrótce okazuje się, że wyznaczone jej obowiązki są cokolwiek dziwne, a wieczór ich wykonywania pokrywa się z pełnym zaćmieniem księżyca. Niecodzienne okoliczności skrywają jednak jak najbardziej realny koszmar... Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

49. Kobieta w czerni (2012) Nie wiecie, po co przyszła, że wróci bądźcie pewni. To widmo ciemności, to Kobieta w czerni – mówi legenda Crythin Gifford. W pobliżu opuszczonej posiadłości, po zachodzie słońca, pojawia się kobieca postać ubrana na czarno. Zawsze, wkrótce potem w okolicy umiera dziecko. Po śmierci właścicielki Domu na Węgorzowych Moczarach do miasteczka przyjeżdża młody notariusz Artur Kipps (Daniel Radcliffe), ma uporządkować jej sprawy spadkowe. Niewiele może się jednak dowiedzieć. Okoliczni mieszkańcy boją się mówić o tym, co zdarzyło się tu przed laty. W czasie odpływu sam Kipps udaje się do przeklętego miejsca. Nie przypuszcza, że przekraczając próg posiadłości, stanie się częścią przerażającej historii Crythin Gifford. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

48. Szepty (2011) Internatem dla chłopców z najbogatszych sfer w Rookford wstrząsa tajemnicza śmierć jednego z nich. Wszelkie racjonalne próby wyjaśnienia tej tragedii zawodzą. Uczniowie zaczynają opowiadać przerażającą historię o pojawiającym się duchu. Do szkoły zostaje wezwana Florence Cathcart (Rebecca Hall), która zajmuje się demaskowaniem fałszywych spirytystów, żerujących na naiwności osób wierzących w duchy. Według niej życie pozagrobowe nie istnieje. Testy, które zacznie przeprowadzać wymkną się jej spod kontroli. To, co zdarzy się później sprawi, że dziewczyna nie będzie już mogła z tego miejsca odejść... Co naprawdę wydarzyło się w Rookford? Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

47. Robale (2006) Senne miasteczko Wheelsy mogło być każdym innym atrakcyjnym i przyjaznym amerykańskim miastem, gdzie mieszkańcy są sobie życzliwi i nie wtrącają się w nie swoje sprawy. Jednak pod tą czarującą powierzchnią pojawiło się coś nieznanego i złego, nieustannie przybierając na sile. Nikt niczego nie zauważył, nawet gdy najbogatszy z obywateli miasteczka Grant Grant (Michael Rooker) zaczął się dziwnie zachowywać. Jednak kiedy młoda kobieta nagle znika bez śladu, szeryf Bill Pardy (Nathan Fillion) i jego grupa finansowana przez żonę Granta (Elizabeth Banks), odkrywają mroczną siłę dokonującą oblężenia ich miasteczka i staje twarzą w twarz z przerażającym organizmem, którego jedynym zamiarem jest zająć i zniszczyć całe życie na Ziemi. "Slither" to nerwowa mieszanina zapierającego dech w piersiach strachu oraz ironicznego humoru scenarzysty James'a Gunna, autora "Świtu żywych trupów". Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

46. Martwe zło (2013) Mia (Jane Levy) ma poważne problemy z uzależnieniem od narkotyków. Jej brat i trójka przyjaciół, chcąc jej pomóc w zerwaniu z nałogiem, zabierają ją na weekend do znajdującego się w leśnej głuszy opuszczonego domku. Młodzi ludzie odnajdują tam tajemniczą księgę, po odczytaniu której przyzwany zostaje demon. Gdy złe moce opętują jedno z nich, reszta musi walczyć o przetrwanie. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

45. Następny jesteś ty (2011) Jeden z najinteligentiejszych i nastraszniejszych filmów ostatnich lat, który pierwszorzędnie gra ze schematem gatunku. Gang zamaskowanych, uzbrojonych w kusze i siekiery morderców napada na letnią posiadłość Davisonów i terroryzuje jej mieszkańców. Nikt nie wie kim są napastnicy i dlaczego spokojna, rodzinna kolacja zamieniła się w śmiertelną pułapkę. Sytuacja wydaje się beznadziejna. Niespodziewanie jeden z członków rodziny okazuje się wyjątkowo utalentowanym zabójcą. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

44. Oculus (2013) Kaylie Russell stara się oczyścić z zarzutów skazanego za morderstwo brata. Chce dowieść, że przestępstwo zostało popełnione przez istoty nadprzyrodzone. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

43. Plaga wampirów (2010) Wizja ponurej przyszłości Ameryki, która zniszczona została w wyniku gospodarczej i politycznej katastrofy. Z popiołu rodzi się nowy terror - epidemia wampirów przetacza się przez opustoszałe miasta. Młody chłopak Martin (Connor Paolo), niegdyś zwykły nastolatek, dziś walczy o życie po tym, jak jego rodzina została zamordowana przez krwiożercze bestie. Poznaje on tajemniczego mężczyznę, Mistera (Nick Damici), łowcę wampirów i mentora dla osieroconych dzieciaków, od którego uczy się jak polować i przetrwać. Pozostawieni sami sobie wyruszają na północ do miejsca zwanego New Eden - uważanego za wolne od wszelkich krwiopijców. Uzbrojeni w bagażnik pełen drewnianych kołków przemierzają kraj, odkrywając całkowite spustoszenie i sterty ludzkich zmasakrowanych ciał. Na swojej drodze spotykają innych podróżników, z którymi kontynuują wędrówkę. Wszyscy wkrótce dowiadują się, że to nie wampiry stanowią największy problem. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

42. Opętani (2010) David jest szanowanym szeryfem w niewielkim miasteczku w Stanach Zjednoczonych. Na jednym z meczy bejsbolowych na boisku pojawia się znany wszystkim mieszkaniec. Intruz jest uzbrojony w naładowaną strzelbę, którą celuje w szeryfa. Zmuszony do obrony szeryf zabija go. W innej części miejscowości mężczyzna podpala swój dom, w którym wcześniej zamyka na klucz własną żonę. Wkrótce całe miasto staje się areną krwawych wypadków i rozprzestrzeniającego się wśród mieszkańców szaleństwa. Rząd w celu powstrzymania niebezpiecznej epidemii wysyła do miejscowości oddziały wojskowe, aby zlikwidowały wszystkich zarażonych. David wraz z kilkoma mieszkańcami próbuje wydostać się z zagrożonej strefy. Przed nimi najdłuższa i najstraszniejsza noc w życiu. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

41. REC 2 (2009) Kontynuacja jednego z najgłośniejszych horrorów ostatnich lat. Akcja filmu [Rec] 2 toczy się zaraz po zakończeniu poprzedniej części. Ponownie zostajemy przeniesieni do pewnego budynku, w którym dość niedawno rozegrała się dramatyczna walka o życie. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

40. Resident Evil - Degeneracja (2008) Akcja "Resident Evil: Degeneration" dzieje się 7 lat po wydarzeniach w Raccoon City na amerykańskim lotnisku. Ktoś lub coś spowodowało ponowny wybuch epidemii, której objawem jest mutacja ludzi w żywe trupy. Leon S. Kennedy oraz Claire Redfield będą musieli po raz kolejny spojrzeć koszmarowi w oczy. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

39. 30 dni mroku (2007) Raz do roku niewielkie miasteczko Barrow na Alasce pogrąża się na miesiąc w mroku. Większość mieszkańców przenosi się na ten czas na północ, by tam przeczekać okres ciemności. Pozostali, którzy nie opuścili mieściny, w tym szeryf Eden i jego żona Stella, nagle znajdują się w niebezpieczeństwie. Na zimne ziemie Alaski przybywają okrutne i krwiożercze wampiry, które chcą pożywić się odizolowanymi od świata ludźmi. Rozpoczyna się rozpaczliwa walka o przetrwanie. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

38. Piła II (2005) Okoliczności makabrycznego morderstwa, które bada detektyw Eric Mathews (Donnie Wahlberg) świadczą o jednym - psychopatyczny morderca "Jigsaw" powrócił. Niewinne ofiary zamknięte w jednej celi ponownie będą zmuszone do wzięcia udziału w śmiertelnej grze. Od ich decyzji zależeć będzie, kto z uwięzionych przeżyje, a kto umrze. Dla tych, którzy ocaleją, nic już nie będzie takie, jak przedtem. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

37. Ostatni dom po lewej (2009) Nie chcąc spędzać całego weekendu z rodzicami, Mari wraz z przyjaciółką i nowo poznanym znajomym postanawiają odprężyć się w pobliskim motelu. Zabawa kończy się z chwilą, gdy do mieszkania chłopaka wkracza zbiegły z więzienia krewny wraz z bandą rzezimieszków. Rozpoczyna się walka o przeżycie, w której nie obowiązują żadne reguły. Przerażona, zgwałcona i brutalnie pobita Mari ratuje się podejmując desperacką ucieczkę. Kobieta nie wie jednak, że napastnicy postanowią zatrzymać się w domu jej rodziców... Przeznaczenie sprawi jednak, że to przestępcy zaczną wkrótce przeklinać dzień, w którym przybyli do Ostatniego Domu Po Lewej. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

36. Silent Hill (2006) Sharon jest pozornie miłą i grzeczną dziewczynką. I jej rodzicom też się tak wydaje. Lecz tylko do czasu. Od kilku miesięcy Sharon często lunatykuje, a przez sen wykrzykuje nazwę miasteczka, Silent Hill. Zdesperowana i coraz bardziej zaniepokojona o córkę matka, Rose, decyduję się zabrać córkę do owego Cichego Wzgórza. Na miejscu nasza bohaterka ma wypadek i traci przytomność. Kiedy się budzi, z przerażeniem odkrywa, że Sharon zniknęła, a na nią samą spada deszcz wulkanicznych popiołów. Rose postanawia odnaleźć dziecko. Wkracza do opuszczonego miasteczka... Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

35. Oczy Julii (2010) Zbierający entuzjastyczne recenzje thriller twórców hitowego "Sierocińca" i "Labiryntu Fauna" to nastrojowy, a jednocześnie mrożący krew w żyłach thriller, porównywany do "Milczenia owiec" i najlepszych dokonań Hitchcocka. Belen Rueda ("Sierociniec", "W stronę morza") w roli kobiety, która badając sprawę zagadkowej śmierci swojej siostry bliźniaczki, wpada na trop ponurej tajemnicy. Największy przebój hiszpańskiego kina ostatnich miesięcy udowadnia, że najstraszniejsze jest to, czego nie można zobaczyć. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

34. Wrota do piekieł (2009) Twórca kultowych filmów grozy oraz "Spider-Mana" Sam Raimi, powraca pełnym akcji i efektów specjalnych horrorze o młodej kobiecie, która została opętana przez nadprzyrodzone siły. W roli głównej występuje znana z filmu "Beowulf" Alison Lohman, jedna z najlepiej zapowiadających się aktorek młodego pokolenia. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

33. Naznaczony: rozdział 2 (2013) Po dwóch latach od przerażających wydarzeń rodzinę Lambertów ponownie nawiedza duch młodej kobiety ubranej w białą suknię, która nuci dziecięcą melodię. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

32. The Loved Ones (2009) 17-letni Brent Mitchell dręczony poczuciem winy i bólem po stracie ojca, ucieka w świat marihuany i głośnego metalu. Gdy zbliża się szkolny bal, otrzymuje on zaproszenie od Loli. Odrzucając je, nie jest świadom konsekwencji tego, co się dzieje gdy Lola nie dostaje tego czego chce... Z pomocą ojca Lola organizuje własny, makabryczny bal, na którym zostaje królową, a Brent królem, czy mu się to podoba czy nie... Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

31. Noc oczyszczenia: anarchia (2014) Nowi Ojcowie Założyciele Ameryki zapraszają cię na coroczne Oczyszczenie. W tę jedną noc w roku, Noc Oczyszczenia, wszystkie zbrodnie są legalne. To czas na wyrównanie rachunków, na zemstę – ale czasami po prostu na to, by dać upust frustracji. Służby ratownicze, szpitale, straż pożarna i policja nie działają przez 12 godzin, od 19:00 jednego dnia do 7:00 drugiego. Nie ma obowiązku uczestniczenia w Oczyszczeniu, ale gdy samochód dwojga młodych ludzi psuje się na środku ulicy tuż przed godziną 19-tą, są oni zmuszeni uciekać przed zamaskowanymi motocyklistami, by ratować życie. Młody mężczyzna wyrusza w drogę, by zemścić się za śmierć synka. Matka i córka uciekają z domu, do którego włamują się bezwzględni napastnicy. Tych pięcioro ludzi musi połączyć siły, by przetrwać Noc Oczyszczenia w Los Angeles. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

30. Pontypool (2008) Prezenter Grant Mazzy jest gwiazdą lokalnej rozgłośni radiowej. Podczas trwania jego porannej audycji, producentka programu, Sydney Briar, i realizatorka Laurel-Ann Drummond odbierają wiadomość o strzelaninie w Pontypool. Z powodu braku oficjalnych informacji na ten temat, na miejsce udaje się wysłannik radia - Ken Loney. Jego telefoniczne relacje stają się coraz bardziej niepokojące: w miasteczku szerzą się zamieszki na masową skalę. Tłum niezidentyfikowanych osób zmierza w kierunku gabinetu doktora Mendeza. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

29. Egzorcyzmy Emily Rose (2005) Nastolatka Emily Rose staje się ofiarą ataku demonicznych mocy. Poddana egzorcyzmom umiera, a ksiądz, który je przeprowadzał zostaje oskarżony o zaniedbanie i, w konsekwencji, śmierć dziewczyny. W sądzie broni go sceptycznie nastawiona do całej sprawy prawniczka, która jednak w miarę odkrywania prawdy zaczyna sobie zdawać sprawę z istnienia potężnych nadprzyrodzonych sił. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

28. Sinister (2012) Autor powieści kryminalnych po przeprowadzce znajduje na strychu projektor ze starymi taśmami. Oglądając materiały, odkrywa szokującą prawdę o nowym domu i jego poprzednich mieszkańcach. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

27. Upiorna noc Halloween (2007) Film opowiada cztery rożne historie: seryjnego mordercy, grupy dzieciaków odkrywających mroczną tajemnicę miasta, młodej kobiety, śledzonej przez zamaskowanego człowieka i starego pustelnika. Wszystkie rozgrywają się w małym miasteczku w noc Halloween. Film jest pełny nieoczekiwanych zwrotów akcji, czarnego humoru, a także najrozmaitszych postaci ze świata ludzkiego i nie tylko... Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

26. 1480 (2007) Film oparty na opowiadaniu Stephena Kinga o tym samym tytule. Pisarz Mike Enslin jest autorem dwóch książek dotyczących zjawisk paranormalnych. Aby zdobyć materiały do nowej książki, Mike jest zdecydowany zbadać cieszący się złą sławą pokój 1408 w nowojorskim hotelu. Jest on jednak przekonany, że opowieści dotyczące owego pokoju to tylko mit. Dyrektor hotelu Mr. Olin nie podziela podejścia pisarza i ostrzega go o możliwym niebezpieczeństwie. Enslin zamierza udowodnić, że przerażające wydarzenia, które miały tam miejsce w przeszłości to tylko zwykłe zbiegi okoliczności i bajki. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

25. Pandorum (2009) Bohaterami filmu jest dwójka astronautów, którzy budzą się na statku kosmicznym. Efektem zbyt długiego przebywania w kapsułach we śnie, jest to, iż mężczyźni nie pamiętają niczego co byłoby przydatne. Nie wiedzą jak się znaleźli na statku, kim są i jaki jest ich cel. Próbując zorientować się na czym polega ich misja, szybko odkrywają mroczne tajemnice kosmosu i fakt, że przetrwanie gatunku ludzkiego leży w ich rękach. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

24. Naznaczony (2010) "Naznaczony" to intrygujący i zaskakujący horror, który bez trudu znajdzie swoje miejsce obok takich klasyków gatunku jak "Egzorcysta", "Omen" czy "Duch". Młode małżeństwo z trójką małych dzieci kupuje wymarzony dom. Ich początkowa radość zostaje jednak przerwana przez dziwne i niewytłumaczalne zjawiska, które towarzyszą im od momentu przeprowadzki. Po upadku z drabiny ich syn zapada w tajemniczą śpiączkę. Zrozpaczeni rodzice szukają wszędzie pomocy. Wkrótce przyjdzie im zadać sobie pytanie, czy to na pewno dom jest źródłem nękających ich zjawisk… Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

23. Eden Lake (2008) Młoda para, Steve i Jenny, postanawia wyjechać na krótki odpoczynek poza miasto. Udaje im się rozbić namiot w okolicy jeziora, wypad zapowiada się sielsko, tym bardziej, że w jego trakcie Steve pragnie się oświadczyć ukochanej. Ich wczasowe plany krzyżuje jednak banda wyrostków, która swym głośnym i wulgarnym zachowaniem burzy spokój zakochanych. Drobne spięcie pomiędzy parą a grupą młodzieży nieoczekiwanie doprowadzi do prawdziwego wybuchu bezsensownej przemocy... Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

22. Najście (2007) Sarah będąc w ciąży ulega wypadkowi samochodowemu, w którym ginie jej partner, Matthew. Kilka miesięcy później dziewczyna wciąż zmaga się z niedawną stratą i skupia swą uwagę na mającym się narodzić dziecku. W noc przed planowym porodem do drzwi jej domu puka tajemnicza kobieta, która zdaje się znać Sarah. Niedługo potem rozpoczyna się krwawy koszmar... Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

21. Bękarty diabła (2005) Po zamordowaniu szeryfa Wydella, rodzinka Firefly'ów trafia na celownik żądnego krwi brata denata, także gliny. Czując na plecach oddech mściwej policji, Baby, Otis, kapitan Spaulding i reszta piekielnej familii wyruszają w trasę. Wsparciem służyć im będzie zakochana w Otisie córa Koryntu, dumnie nosząca ksywę "Landryna". Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

20. 28 tygodni później (2007) Kontynuacja horroru "28 dni później". Pół roku po wydarzeniach ukazanych w pierwszym filmie śmiercionośny wirus całkowicie spustoszył Wielką Brytanię. Amerykańska armia przywraca porządek i zdziesiątkowane miasta zaczynają się ponownie zaludniać, ale przyszłość świata znów staje pod znakiem zapytania, gdy w Londynie pojawia się nosiciel wirusa i epidemia wybucha na nowo. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

19. The Host: Potwór (2006) Kang-doo razem z ojcem prowadzi mały sklepik na brzegu rzeki Han w Seulu. Oczkiem w głowie Kang-doo jest jego córeczka, dla której zrobiłby wszystko. Ich sielanka zostaje jednak przerwana wraz z pojawieniem się potwora, który zaczyna pożerać ludzi. Do zabicia kreatury przydzielone zostaje wojsko i policja. Jednak Kang-doo rozpoczyna własne polowanie. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

18. Dom w głębi lasu (2012) Nowy horror twórców "The Avengers" i "Projekt: Monster" z Chrisem Hemsworthem ("Thor") w roli głównej. "Piła" była przy nim jedynie niewinną zabawą. Grupa studentów wybiera się na weekend do domku w lesie, gdzie z dala od cywilizacji mogą robić wszystko, na co przyjdzie im ochota. W miejscu, do którego dotrą nie ma zasięgu komórek, a GPS nie odnajduje go na mapie. Jak mówi spotkany w pobliżu farmer "Mogę pomóc wam tam dotrzeć, ale wydostać się będziecie musieli na własną rękę". Ale czy będą w stanie? Jeśli sądzisz, że już znasz tę historię, zastanów się raz jeszcze. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

17. Martyrs: skazani na strach (2008) Lucie, zostaje odnaleziona pół żywa przy drodze. Jak się okazuje rok wcześniej zaginęła. Dziewczynka trafia do szpitala, gdzie poznaje Anne, która była ofiarą przemocy w rodzinie. Lucie wciąż dręczą koszmary o jej oprawcy, który ją katował. 15 lat później dziewczyna wymierza broń w głowę pewnego mężczyzny... Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

16. Shutter - Widmo (2004) Tajlandzki horror zrobiony przez parę filmowców, którzy w chwili realizacji zdjęć nie mieli jeszcze ukończonych 25 lat. Film rozpoczyna się pewnego wieczoru, gdy po wieczorze spędzonym w barze z przyjaciółmi młody fotograf Tun i jego dziewczyna Jane wracają do domu. Po drodze potrącają swoim samochodem przechodzącą przez ulicę kobietę. Ponieważ oboje są pod wpływem alkoholu uciekają z miejsca wypadku. Jakiś czas później Tan wywołując swoje zdjęcia dostrzega na jednej z fotografii dziwny cień. Początkowo myśli, że to wada kliszy, ale kiedy przygląda mu się bliżej zauważa, iż ów cień do złudzenia przypomina twarz kobiety, którą potrącił owej feralnej nocy. Niebawem przyjaciele Tana zaczynają ginąć w tajemniczych okolicznościach... Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

15. Pragnienie (2009) Sang-hyun jest kapelanem w miejscowym szpitalu. Pomimo tego, że jest znany ze swojej silnej wiary i bezinteresownej pomocy ludziom, dręczy go wszechogarniające uczucie wątpliwości co do życia w świecie, który wydaje się pogrążać w cierpieniu i śmierci. Mając nadzieję na ocalenie chociaż jednego istnienia zgłasza się do uczestnictwa w eksperymencie, by znaleźć szczepionkę na zabójczy wirus F.I.V. i w tym celu udaje się do Afryki. Ale eksperyment kończy się niepowodzeniem i Sang-hyun zaraża się śmiertelną chorobą. Jednakże, ku zdziwieniu wszystkich, powraca do zdrowia. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

14. Słodkich snów (2011) Jeden z najwyżej ocenionych i najpopularniejszych hiszpańskich filmów w 2011 roku, nowe dzieło Jaume Balaguero, który przywróciwszy świetność europejskiemu kinu grozy przebojową serią "[REC]", z podobnym sukcesem odnawia kanon thrillera psychologicznego. Cesar (popisowa rola Luisa Tosara - gwiazdy numer 1 hiszpańskiego kina) wzorowo wypełnia obowiązki dozorcy w luksusowej kamienicy w samym sercu Barcelony. Gdy jednak w jednym z najelegantszych mieszkań zamieszka piękna Clara (Marta Etura), w skrytym Cesarze obudzi się demon. Zrobi wszystko, by zbliżyć się do fascynującej go kobiety. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

13. Mgła (2007) Po przejściu gwałtownej nawałnicy artysta, David Drayton i społeczność niewielkiego miasteczka stają się ofiarami morderczego ataku istot grasujących w gęstej i nienaturalnej mgle. Krążą wieści o eksperymencie zwanym "Projekt Grot Strzały", przeprowadzonym w położonej nieopodal tajnej bazie wojskowej, ale pytanie o pochodzenie śmiertelnych wyziewów jest drugorzędne dla grupy, jeśli chodzi o jej szanse na przetrwanie. Wycofując się do miejscowego supermarketu, Drayton i i inni, którym udało się ocaleć, muszą najpierw stoczyć walkę pomiędzy sobą, zanim zjednoczą siły przeciw wspólnemu wrogowi, którego nie mogą nawet zobaczyć! Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

12. Pozwól mi wejść (2010) Nastoletni Owen od czasu rozwodu rodziców przechodzi trudne chwile. Nielubiany w szkole staje się coraz częstszym obiektem kpin kolegów. Czas spędza samotnie oddając się marzeniom o zemście na swych prześladowcach. Pewnego dnia w sąsiedztwie pojawia się tajemnicza Abby. Owen zaprzyjaźnia się z dziewczyną nie zwracając początkowo uwagi na jej nietypowe zachowania: Abby wychodzi na dwór tylko po zmroku i podobnie jak Owen nie ma żadnych przyjaciół. Wkrótce okazuje się, że dziewczyna skrywa pewien mroczny sekret. W miasteczku dochodzi do brutalnych morderstw, a mieszkańcy zaczynają podejrzewać właśnie ją. Gdy Owen odkrywa sekret przyjaciółki, rozumie, że właśnie wkroczył w nowy niebezpieczny, ale niezwykle pociągający świat przyjaźni z wampirem. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

11. Zejście (2005) Podobnie jak w "Dog Soldiers", również i tym razem reżyser przedstawia grupę ludzi postawionych w sytuacji ekstremalnej. Bohaterki "Zejścia" muszą stawić czoła okrutnej, niezbadanej przyrodzie, a przede wszystkim własnemu lękowi. Marshall umiejętnie buduje klaustrofobiczny klimat ciemnych, wilgotnych korytarzy, operując światłem, a raczej jego brakiem. Od pierwszych scen wiadomo, że w tym nieprawdopodobnym mroku COŚ się czai i nikt nie powinien czuć się bezpieczny. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

10. Świt żywych trupów (2004) Akcja "Świtu żywych trupów" rozgrywa się kilka dni po wydarzeniach opowiedzianych w kultowej dla wielu widzów "Nocy żywych trupów". Rzesze zombie coraz śmielej atakują ludzi paraliżując życie na Ziemi. Mała grupka ocalonych, w tym pielęgniarka i policjant, szukają schronienia przed napastnikami w centrum handlowym w średniej wielkości mieście Everett. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

9. REC (2007) Kolejny po "Labiryncie fauna" i "Sierocińcu" fenomen hiszpańskiego kina grozy. Uznany za najbardziej nowatorski horror tej dekady i absolutny przełom w historii gatunku. Ekipa lokalnej telewizji towarzyszy brygadzie strażaków w ich nocnym dyżurze. Reportaż ma przybliżyć widzom pracę zawodowców - od zwykłych zadań, aż po chwile ekstremalnego ryzyka. Jednakże już przy pierwszej interwencji sytuacja wymyka się spod kontroli, a to co miało być rutynową procedurą zmienia się w piekło. Ekipa telewizyjna wraz z kilkoma strażakami zostaje uwięziona w budynku, w którym dzieją się niewyjaśnione rzeczy. Bohaterowie muszą stawić czoła czemuś przerażającemu i bezwzględnemu, czego nie potrafią nawet nazwać. Rozpoczyna się, cały czas rejestrowana przez kamerę, walka o przetrwanie. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

8. Obecność (2013) Lorraine Warren (Vera Farmiga) i Ed Warren (Patrick Wilson) to dwójka badaczy zjawisk paranormalnych. Pewnego dnia, zostają wezwani przez przerażoną rodzinę, na odludną farmę. Okazuje się, że mieszkańcy są nawiedzani przez tajemniczą zjawę, która nie chce dać im spokoju. Para badaczy, staje do walki z najstraszniejszym demonem z jakim kiedykolwiek mieli do czynienia. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

7. Jestem legendą (2007) Nowy Jork. Miasto opanował dziwny wirus, który spowodował zmianę ludzi w pełne agresji i szaleństwa potwory. Osoby, które były odporne na działanie wirusa, zostały zabite przez ukrywające się w mroku kreatury. Przeżył tylko jeden człowiek, Robert Nevill, który wraz ze swoim psem prowadzi monotonne życie: w dzień stara się zdobyć pożywienie a w nocy ukrywa się i walczy o swoje życie. Nevill postanawia odkryć szczepionkę, by odwrócić obecną sytuację. W piwnicy ma laboratorium, gdzie przeprowadza eksperymenty. Pewnego dnia traci wszelką nadzieję i rusza do bezpośredniej walki z przerażającymi potworami. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

6. Pani zemsta (2005) Lee Geum-Ja, 19-letnia uczennica trafia do więzienia, skazana za morderstwo i porwanie dziecka. Tak naprawdę kryje swojego wspólnika Baeka, lecz dowiaduje się, że została oszukana. Będąc już w więzieniu, starannie przygotowuje plan zemsty, jednocześnie zdobywając poparcie i szacunek współwięźniów, którzy nadają jej pseudonim 'życzliwa Geum-Ja'. Po 13 latach, gdy opuszcza mury więzienia, wraz z byłymi znajomymi z celi, rozpoczyna poszukiwania Baeka. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

5. Zombieland (2009) Połączenie horroru z... komedią! Film opowiada o dwóch mężczyznach, którzy znaleźli sposób na przetrwanie w świecie opanowanym przez zombie. Columbus jest słabeuszem, którego przy życiu trzyma tylko paniczny strach, Tallahassee natomiast to wymachujący kałasznikowem, mordujący zombie twardziel, którego celem jest pozbycie się ostatniego żywego trupa z powierzchni ziemi. Kiedy nasi dwaj bohaterowie połączą siły z Wichitą i Little Rock, którzy także odnaleźli specyficzny sposób na przetrwanie chaosu, jedynym co im pozostanie będzie odpowiedź na pytanie: polegać na sobie wzajemnie czy może ostatecznie poddać się zombie. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

4. Ujrzałem diabła (2010) Gyeong-cheol Jang (Min-sik Choi) jest niebezpiecznym psychopatą, który zabija dla przyjemności. Policja ścigała go już bardzo długo, ale nigdy nie była w stanie go pojmać. Pewnego dnia córka emerytowanego szefa policji staje się jego ofiarą i zostaje zamordowana w brutalny sposób. Jej narzeczony (Byung-hun Lee), który jest agentem postanawia sam wytropić zabójcę. Obiecuje sobie, że dokona wszelkich starań, by zemścić się na oprawcy.


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

3. W pogoni (2008) Joong-ho niegdyś oficer z wydziału dochodzeniowo-śledczego, dziś zgorzkniały alfons, którego wszystkie "podwładne" w niejasnych okolicznościach znikają bez wieści. Pewnej nocy, po wysłaniu jednej z dziewczyn do klienta, zauważa, że ów klient dzwonił z tego samego numeru, z którego zamawiane były kobiety, które zaginęły. Od tego momentu zaczyna się dla niego prawdziwy koszmar, gdyż okazuje się, że tajemniczym klientem jest psychopatyczny morderca. Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

2. Pozwól mi wejść (2008) Wersja szwedzka. Dwunastoletni Oskar jest wrażliwym, nieco bojaźliwym chłopcem, prześladowanym przez silniejszych kolegów z klasy. Jego rówieśniczka - blada i zawsze poważna Eli wychodzi z domu tylko w nocy. Spotykają się na blokowym podwórku szwedzkiego osiedla gdzieś na peryferiach miasta. Wraz z pojawieniem się dziewczynki, w okolicy zaczynają się dziać przerażające i trudne do wytłumaczenia rzeczy. Wspólnym mianownikiem tych zdarzeń jest krew. Zamkniętego w sobie chłopca, wydaje się to fascynować. Potrwa to dopóki Oskar nie odkryje, że Eli jest... wampirem. Szwedzki filmowiec Tomas Alfredson przedstawia bardzo sugestywny i nietypowy obraz dorastania. Przyjaźń, odrzucenie i przywiązanie splatają się w tym niepokojącym, mrocznym i poetyckim zarazem filmie opartym na bestsellerowej powieści Johna Ajvide Lingqvista, okrzykniętego "drugim Stephenem Kingiem".


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

1 Wysyp żywych trupów (2004) Zwycięzcą okazał się film będący połączeniem horroru z komedią. 29-letni Shaun mieszka w Londynie i płynie przez życie nawet nie próbując wykorzystać swojego potencjału. Większość czasu spędza ze swoim przyjacielem Edem w pubie The Winchester, co doprowadza do szału jego dziewczynę Liz. Dziewczyna grozi zerwaniem, jeśli Shaun się nie zmieni. Jednak jego obietnice poprawy nieoczekiwanie krzyżują stada 'żywych trupów', które wylegają na londyńskie ulice. Wkrótce zombie wdzierają się do pubu The Winchester, usiłując pożreć pozostałych przy życiu... Zwiastun:


50 najlepszych horrorów ostatnich 10 lat! (2004 - 2014)

Któryś z filmów szczególnie Was zainteresował? Któreś z nich już widzieliście? A może polecacie jakiś inny z lat 2004 - 2014? Podzielcie się opiniami w komentarzach!


Oznacz jako: przeczytane ulubione chcę przeczytać

Komentarze

Ech... kilka z tych tytułów bym ODRADZIŁ... Sinister? Kilka jump scare, jedna serio dobra scena (kosiarka robi wrrr... ;) Rec 1 - nie rozumiem zachwytów Jestem legendą - załamka Z drugiej strony... 30 dni mroku - nareszcie wampiry myślą Mgła - zatłuc autora za samo zakończenie to za mało Całe uniwersum Obecności (obie Zakonnice 3, La Llorona i trylogia Annabelle - chociaż to też głównie jump scare...) Szkoda, że pierwszy Blair Witch Project pojawił się wcześniej - dla mnie to jest najlepszy horror (oczywiście pomijąc klasyki w stylu oryginalnego Poltergeist...) Gdzie jest Omen? Gdzie Martwa cisza?
Odpowiedz
Oculus wygląda ciekawie
Odpowiedz
Mi się spodobało Najście zajebiste
Odpowiedz
Proponuję wam obejrzeć: -Tajemnica instytutu Atticus. -Rec 2. -Czwarty Stopień. Osobiście nie żałuję. A z klasyków: -Krzyk. -Piątek Trzynastego. -Koszmar z Ulicy Wiązów. -Silent Hill -Coś. Reszty poszukajcie sami. :)
Odpowiedz
są horrory od 10 lat ?
Odpowiedz
jestem misio
Odpowiedz
A gdzie Babadook?
Odpowiedz
Zwiastuny są pomieszane. O_o
Odpowiedz
Horrory to typ filmu, który oglądam najczęściej. Obejrzałem ich naprawdę w cholerę i nie ma już niczego co by mogło mnie zaskoczyć. Piła, Halloween, krzyk, pluje na twój grób czy też inne filmy z udziałem ludzi potworów czy czegoś takiego nie można nazwać horrorem, są to bardziej drastyczne trilery i tyle. Nie twierdzę że nie są dobre. Piła jest bardzo dobra, ale nie jest straszna. Żywe trupy zombie czy mutanty to syf nie licząc walking dead czy world war z i paru innych wyjątków np jestem legenda. Naprawdę bardzo ciężko o dobry horror. Moim zdaniem najlepsze z możliwych to: kronika opętania, obecność, annabelle, nienarodzony i być może sinister lub oddział. Jest kilka innych też ale nie pamiętam. Jest to moja prywatna opinia i oczywiście nikt nie musi się ze mną zgadzac. Najlepiej jest się bać czegoś czego nie można racjonalnie wytłumaczyć czyż nie? Więc teksanska masakra na wejściu odpada nie mówiąc nawet o drodze bez powrotu, to jest dobre żeby się pośmiać czy też np wzgórza mają oczy. Nie mowie ze są złe bo fabuły są dobre, ale na horror się nie nadają.
Odpowiedz
te robale wyglądają jak g*wno
Odpowiedz
Szkoda, że nie ma tu "Srpskiego filmu"... :D
Odpowiedz
To nie horror ...film jest raczej z pogranicza tych chorych i psychodelicznych po których się traci wiarę w ludzkość :D
Odpowiedz
naznaczony 2 i obecność
Odpowiedz
Wiem że nudzi ci sie i lepiej po śmiać sie z ludzi ale to jest żałosne dorośni
Odpowiedz
Ja sie z każdego horroru śmieje
Odpowiedz
No jak oglądasz tylko zwiastuny to się nie dziwie :P " Yea przetrwałem, gacie suche " haha
Odpowiedz
lol
Odpowiedz
Następny jesteś Ty - jeden z lepszych horrorów jakie oglądałam :)
Odpowiedz
to jest parodia rankingu
Odpowiedz
Wysyp Żywych Trupów na pierwszym miejscu-poważnie?! Po za tym przy Martwe Zło i Opętani pomylili trailery. Brakuje Martwa Cisza i Mama; oglądałam Slighter(Robale), serię Piła i Zejście, Shutter(Widmo), Egzorcyzmy Emily Rose, Silent Hill i Jestem Legendą(jak dla mnie to nie horror) i naprawdę gorąco je polecam :)
Odpowiedz
Na 6 jest BARDZO podobne do "dom w głębi lasu" ;p
Odpowiedz
to raczej "Dom w głębi lasu" jest podobne do "Martwego Zła" ;)
Odpowiedz
jak dla mnie droga bez powrotu dom woskowych cial klatwa 1 wersja skosno oka, kregi, fajnie ze uwzglednili widmo, dark woter 1 wersja, naznaczony lustra, wzgórza maj oczy, mama, oczy juli, amitywale, mantrys byl fajny, nieodebrane polaczenie, wiem kto mnie zabil, ty bedziesz nastepna. wiele filmów obejrzalam i ciezko wszystkie spamietac , osobiscie lubie filmy skosno okie jak klatwa dzis ogladalam anabell i ukochana laleczka, internat, opetanie grace i obecnosc teraz szukam znów czegos do obejrzenia
Odpowiedz
Mieliście kilka fajnych propozycji, ale według mnie te z wyższych miejsc to porażka...
Odpowiedz
Niektórych filmów tu nie powinno być...
Odpowiedz
Niektórych filmów tu nie powinno być...
Odpowiedz
Martwa cisza, mama, dom na końcu ulicy, nieznajomi i chociażby krzyk :) ... a gdzie te filmy? Może nie są jakoś bardzo straszne ale przy niektórych z tych co były wymienione bardziej się nadają :) z mojej strony, polecam kobietę w czerni :)
Odpowiedz
Wyznaczam sobie cel: obejrzeć je wszystkie!
Odpowiedz
Najlepszy z tej listy zdecydowanie Sinister.Od siebie polecam http://www.filmweb.pl/film/The+Banshee+Chapter-2013-631343
Odpowiedz
the ring <3 , 11:11:11 - liczba przeznaczenia , Przypadek 39 , Don't Look up , Nawiedzony , Amityville , Istnienie , Diabelskie nasienie , Constantine , Fatum , Wiecznie żywy, Oddział , Polecam!! xd
Odpowiedz
dead silence
Odpowiedz
ja osobiście dodałabym zbaw nas z ode złego (2014) a zombieland i jestem legendą to nie są horrory.
Odpowiedz
Egzocyzmy Emily Rose *w*
Odpowiedz
"obecność" dobry film, tym bardziej, że oparty na faktach. Jest tu parę filmów, które nie powinny znaleźć się na tej liście, ale poza tym jest ok. Filmy zajebiste.
Odpowiedz
Ludzie, zluzujcie porty Jak tam nieźle się uśmiałam na Wysypie Żywych Trupów Fakt, że tytuł galerii troszczekę nietrafiony (ale nie przesadzajmy, większość tytułów to naprawdę dobre kawałki taśmy) , w końcu wszyscy liczyli raczej na same horrory, ale filmy takie jak wspomniany WŻT cyz Zombieland, to zwykłe parodie znanych horrorów, które równie przyjemnie się ogląda, Nie wiem dlaczego tak Was to burzy xD ( Poza tym, jednym z tytułów jest Martyrs Ten jeden film powinien Wam wystarczyć na kolejne pół roku , uwierzcie mi )
Odpowiedz
Super że podobały ci się niektóre filmy i cie bawiły. Ale horror ma straszyć nie bawić.
Odpowiedz
Marlena Wandor "WŻT czy Zombieland to P A R O D I E H O R R O R ÓW" Czy ja naprawdę tak niezrozumiale piszę? Jezu, błagam. Czytajcie i rozumcie.
Odpowiedz
Mam wrażenie że niektóre pozycje miały być takim chamskim trollem.....
Odpowiedz
Brakuje klasyków.. "Egzorcysta" ,"28 dni później" albo "coś" powinny być w topce a nie komedie gore jak "zombieland" czy "Shaun of the dead"
Odpowiedz
chyba ich pojebalo 1 piatka powinna byc daleko w czolowce powinien bys shuter widmo silent hill tekasasnka maskra pila mechancizna poczatek paranormal activivty droga bez powortu 2 4 5 np
Odpowiedz
"Jestem legendą" - to nawet horror nie jest. Tak samo jak "Noc oczyszczenia: Anarchia" Ale też są to fajnie filmy. Na tej liście powinna znaleźć się jeszcze "Mama"
Odpowiedz
Pile cala ogladalam i musze powiedziec ze super jest. Polecam :) jak ogladalam pierwsza czesc to mialam caly czas rece jak galareta ale potem mi przeszlo xD
Odpowiedz
Może jeszcze Dom 1000 trupów, Halloween (2007), Pluje na twój grób (2010), Topór, Śmiertelna Gorączka, Hostel, Martwa cisza, Nieznajomi :)
Odpowiedz
Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Inne od tego autora

Archiwum

Najnowsze i warte uwagi

Artykuły i recenzje