Zestawienie

10 najstraszniejszych japońskich legend

admin 103 9 lat temu 411 662 odsłon Czas czytania: ~4 minuty
10 najstraszniejszych japońskich legend

Kushisake-onna Kuchisake-onna (dosł. kobieta z rozciętymi ustami) jest uważana za ducha ofiary przemocy domowej, okaleczonej przez męża. Nosi maseczkę chirurgiczną. Wyskakuje zza rogu jak krakowski dresiarz i zaczepia ofiarę pytając: "Czy jestem piękna?". Jeśli usłyszy odpowiedź negatywną, odcina ofierze głowę wielkimi nożyczkami. Jeśli odpowiedź będzie pozytywna, ukazuje swoje rozcięte usta i pyta: "A teraz?". Gdy usłyszy odpowiedź "nie", rozetnie ofiarę na pół, a jeśli "tak" - zrobi jej uśmiech od ucha do ucha. Specjaliści radzą odpowiedzieć "Normalnie" lub "przeciętnie". Wtedy upiór wpadnie w zadumę, a my będziemy mieć czas na ucieczkę.


10 najstraszniejszych japońskich legend

Hitobashira Hitobashira to "ludzka kolumna". Dawniej wierzono, że wsadzenie człowieka do wznoszonej kolumny czyni konstrukcję bardziej wytrzymałą. Nieszczęśnicy skazani na taką śmierć byli ofiarą dla bogów, poprzez którą budowniczowie prosili o trwałość swojego dzieła. Japończycy wierzą, że budynki, w których zamurowano ludzi są często odwiedzane przez ich duchy.


10 najstraszniejszych japońskich legend

Teke-teke Taki dźwięk wydaje stworzenie, które porusza się tylko na swoich rękach. Ponoć kiedyś była to miła dziewczynka, ale upadła na tory metra i została przecięta na pół przez nadjeżdżający pociąg. Jej gniew i niepogodzenie się z sytuacją były tak wielkie, że górna część ciała zapłonęła chęcią zemsty. Napotkanych przechodniów rozcina na pół kosą.


10 najstraszniejszych japońskich legend

Aka-manto (dosł. czerwony płaszcz) to zły duch mieszkający w toalecie. Objawia się, gdy człowiekowi siedzącemu na klopie skończy się papier. Niestety, zamiast po prostu zaoferować nową rolkę, duch pyta: "Chcesz czerwony czy niebieski papier?". Jeśli wybierze czerwony, upiór porąbie go na kawałki, jeśli niebieski - udusi. Według innej wersji wybór czerwonego zakończy się zdarciem skóry, a niebieskiego odpłynięciem krwi z ciała.


10 najstraszniejszych japońskich legend

Piekło Tomino "Piekło Tomino" to wiersz, który zabija każdego, kto go przeczyta na głos. Jak można wywnioskować z tytułu, opowiada historię Tomino, który umarł i trafił do piekła. Utwór napisał Yomota Inuhiko, a znalazł się on w książce "Serce jak toczący się kamień". Przetłumaczyliśmy ten wiersz na polski. Nie mamy pojęcia czy w naszym języku jego głośne odczytanie również przyniesie morderczy efekt. Robicie to na własne ryzyko: Starsza siostra rzygnęła krwią Młodsza pluła ogniem Słodki Tomino wypluł drogocenne kamienie Tomino umarł samotnie i spadł do piekła Piekło, ciemność, tu nie ma kwiatów Czy to starsza siostra łka? Liczba czerwonych pręg budzi niepokój Łkanie, uderzanie, tłuczenie Nie można zawrócić ze ścieżki do wiecznego piekła Błaganie o przewodnika do piekielnych ciemności Od złotej owcy, od słowika Ile zostało w skórzanej torbie Przygotowania do niekończącej się podróży do piekła W lasach i dolinach jest wiosna Siedem zakrętów w ciemność doliny piekielnej W klatce słowik, w wózku owca W oczach słodkiego Tomina tylko łzy Płacz, słowik, dla drzew, dla deszczu Wypowiedzenie miłości dla twojej siostry Echa twego płaczu niosą się przez piekło A ogniście czerwone kwiaty kwitną Przez siedem gór i dolinę piekielną Słodki Tomino podróżuje samotnie Aby powitać cię w piekle Migotanie kolców iglanej góry Zrób świeże nakłucia w ciele To znak dla słodkiego Tomino Tak brzmi on w oryginale (zwróćcie uwagę, że autor nagrał wiersz przy pomocy programu do syntezy mowy, bał się samodzielnie go odczytać):


10 najstraszniejszych japońskich legend

Krowia głowa "Krowia głowa" to opowiadanie tak straszne, że ludzie je słyszący umierają ze strachu. Pierwsze wzmianki o tej opowieści datowane są na XVII wiek. Według jednego z nowszych przekazów pewnemu nauczycielowi udało się poznać treść opowiadania i zaczął przekazywać ją swoim uczniom podczas szkolnej wycieczki. Dzieci krzyczały i błagały, żeby przestał, ale on był jak w transie. Gdy w końcu odzyskał pełną świadomość zobaczył, że dzieciaki i kierowca autobusu są nieprzytomni, a z ich ust leci piana. Niektóre z nich nie mogły przestać się trząść ze strachu i umarły kilka dni później.


10 najstraszniejszych japońskich legend

Lalka Okiku Lalka miała należeć do dziewczynki o imieniu Okiku. Pewnego dnia dziecko zmarło z zimna, a jego dusza zawładnęła lalką. Zabawka jest przechowywana w świątyni Mannenji w mieście Iwamizawa i zadziwia tym, że ponoć rosną jej włosy. Gdy trafiła do tego miejsca miała mieć krótkie włosy, ale z czasem zaczęły rosnąć i sięgać jej kolan. Co więcej, włosy są regularnie skracane, ale i tak rosną. Naukowcy, którzy rzekomo badali lalkę stwierdzili, że naprawdę są to włosy dziewczynki.


10 najstraszniejszych japońskich legend

Dziewczynka ze szczeliny Ten duch ma zamieszkiwać szczeliny, np. w drzwiach lub meblach. Jeśli domownik zauważy jak duch uważnie mu się przypatruje, to dziewczynka zaproponuje mu zabawę w chowanego. Lepiej nie spotkać jej drugi raz, bo wtedy duch przeniesie nieszczęśnika do innego wymiaru lub do piekła.


10 najstraszniejszych japońskich legend

Wieś Inunaki Ta tajemnicza wioska jest całkowicie odizolowana od reszty świata. Nie działają tutaj telefony, a przed wejściem do niej wisi napis "Prawo Japonii tutaj nie obowiązuje". Chociaż oficjalnie taka miejscowość nie istnieje, są ludzie, którzy twierdzą, że to nieprawda. Mieszkańcy Inunaki są ponoć niezwykle brutalni, szerzą się morderstwa i kanibalizm. Nic więc dziwnego, że nikt stąd jeszcze nie wrócił.


10 najstraszniejszych japońskich legend

Ten 444-metrowy tunel został wybudowany w 1927 roku. Ponoć zamieszkują go duchy robotników, którzy pracowali przy jego budowie i zmarli w wyniku ciężkiej, wręcz niewolniczej pracy. Duchy można spotkać w nocy, ale w przeciwieństwie do europejskich zjaw nie ograniczają się jedynie do spacerowania wzdłuż jezdni. Te duchy wchodzą do samochodów i straszą kierowców, by doprowadzić do wypadku. Nawet długość tunelu ma być zależna od tego, czy mierzy się go w ciągu dnia, czy w nocy. --- Źródła: JoeMonster.org, ScaryForKids.com, tłumaczenie wiersza Straszne-Historie.pl


Oznacz jako: przeczytane ulubione chcę przeczytać

Komentarze

Legendy do mnie ? mamy potrawke z ??‍♀️
Odpowiedz
Legendy do mnie ? mamy potrawke z ??‍♀️
Odpowiedz
A jeśli poproszę Aka-manto o biały papier, to co się stanie?
Odpowiedz
Co za obsługa kończy się papier,a tu niespodzianka tak dbają o ludzi jaki papier i jeszcze kolor możesz wybrać czerwony lub niebieski ciekawe czy zapachowy hehe xD
Odpowiedz
jak cos to tylko patrz do gury a wtedy nie bd się jusz tak bardzo bał wiem i moge się podziuelić mam 21 lat wierze w duchy bo z nimi zyje od sam nwm ilu lat żeby nie kłamać przez 20 lat widział 100 razy blade czoło lat jestem zazdrosny i kosmicznie opentany na punkcie zmory jak ktoś coś potrzebuje smiało się odzywać jestem uczciwym typem człowieka i lubie cieszkie wyzwania takie jak wchodzenie w cięszkie ciemne zakątki i leczenie czrnych myśli jak rozumiesz ODP :P :):0:0 ??/ !!!!! KRYSTIAN TYSKI WOŁÓW SZUKAJ NA FB CHCESZ TO SIĘ SMIEJ palan,t zobacz do tyłu i np : P
Odpowiedz
to wszystko to jedna wielka ściema to jest wrecz zenujace ,ludzie mówią takie rzeczy dla sensacji ale również po to by tam mieli spokój i zaden turysta tam nie chciał przyjedzał tak najłatwiej jesli w mówia ludzią tak przerazajace historie to ludzie poprostu bedea sie bali i np.nie bedzie tam wojen lub zamachów bo beda sie bali opętania albo zaztraszeń ja wiem ,że to moze byc prawda nieudowodnimy tego ale ludzie umieraja codziennie nie kazdy to demon i zabojca ,nwm moze ktoś umarł w sposub jak by go nwm opental duch i wsztystko byc może bedzie prawda takbyc może nie mowie nie ale nie dajmy sie zwariować kazdego z nas czeka śmierć ale może osoba ,która zgineła miała problem psychiatrczny a jej wyobrażnia pozwalała jej na takie mysli typu opentania to tylko logika i umysł to juz stało sie modne opetania ....co nieznaczy ,ze jest to prawda ludzie tak gadają aby np.nwm zataić morderstwo albo popełniony bład np.podczas operacji czy niedoniesionej ciży co nie znaczy ,że jest prawda ,kazdego dnia jest obawa ,ze coś sie stanie ,ze ktoś straci kogoś bliskie ale moze pomyslec ,ze ta osoba miała problem ze sb albo ze swoim zdrowiem a nie opentaniem czy duchamu pewne historie i fakty mówia ,ze to prawda ,ze demony istnieją ale zyjemy w 21 wieku w dzisiejszych czasach wszystko da sie zmienić wszystko da się sfałszowac i przerobic na fakt wiarygodny
Odpowiedz
Interesjace :) Japonskie historie przebijaja wszystko... gdybyscie chcieli poczytac ksiaki o duchach, tutaj podaje link: www.isabelfuentesguerra.com Nie sa co prawda japonskie, ale gesia skorka tez bedzie.
Odpowiedz
Do 1. - jacy specjaliści? XDDD
Odpowiedz
e muj brat zmarł przez to walone tomino
Odpowiedz
Widziałam to u top10 faktów
Odpowiedz
Nawet fajne
Odpowiedz
#4 Bo w Japonii liczba cztery brzmi podobnie do słowa "śmierć" i dlatego Japończycy unikają umieszczania jej w budynkach czy na ulicach.
Odpowiedz
dupne'
Odpowiedz
Z tego do syntezy mowy to brzmi bardzo creepy
Odpowiedz
a jak powiem kiblowemu duszkowi że wole papier w kwiatki to co ze mną zrobi?
Odpowiedz
Zamieni w bukiet :D
Odpowiedz
przeczyrałem na głos i żyję
Odpowiedz
Krakowski dresiarz XD
Odpowiedz
Skoro nikt stąd nie wrócił, to skąd te opowieści?
Odpowiedz
Ciekawe co z krowią głową, i czy to takie straszne. :/
Odpowiedz
Legendy tez mowią, ze Teke teke sie pyta swojej ofiary: " Gdzie sa moje nogi?". Wtedy nalezy odpowiedzieć: "Są na stacji metra Meishin.". Wtedy Teke teke zadaje nastepne pytanie: "Od kogo o tym wiesz?" i jedyną poprawną odpowiedzią jest: " Słyszałem o tym od Reiko Kashime (Imie od Teke teke)."
Odpowiedz
Teke teke nie ma nóg, chodzi na rękach i zabija ludzi kosą. Dobra jest!!! A co do kushisake to najlepiej powiedzieć: czekaj, niech pomyślę. Zobacżę z nieco dalszej perspektywy. :D
Odpowiedz
Gdzie ta Teke-Teke trzyma kose? W zębach?
Odpowiedz
stoi na jednej ręce, a drugą cię ciacha =^.^=
Odpowiedz
Piekło Tomino? kiedyś jedna na uczycielka pokazywała mi tą książke i pszeczytałem jej ten wiersz. cuż miałem w tedy 10/11 lat i nic mi nie jest
Odpowiedz
Po twojej pisowni widzę że z tych 10/11 lat spadłeś do 8/9 :D.
Odpowiedz
Mikołaj Tojza żeby tak było.
Odpowiedz
KUR.. ( DO TEPYCH LUDZI ) MACIE BEZMOZGI TO PRZECZYTAC PO JAPONSKU TEN WIERSZ A NIE PO POLSKU, CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM...
Odpowiedz
"Prawo Japoni tu nie obowiązuje, jest zbyt dziwne by go przestrzegać" :)
Odpowiedz
Trochę z żartem, bo ten krakowski dresiarz i brak papieru na klopie...
Odpowiedz
o pacz ;D żyje dalej xD
Odpowiedz
o pacz ;D żyje dalej xD
Odpowiedz
Może to ze mną jest coś nie tak, ale uśmiałam się czytając opisy niektórych legend. Chociaż w sumie... to chyba przez te opisy. "Krakowski dresiarz", "(...) objawia się, gdy człowiekowi siedzącemu na klopie skończy się papier" itd. Wszyscy mamy źle w głowach...
Odpowiedz
Że żyjemy
Odpowiedz
To trzeba bać srajtaśme ze sobą xDDD
Odpowiedz
Jako osoba, która zna te legendy, jestem bardzo zawiedziona. Choćby Kuchisake onna. Wcale nie wyskakuje zza rogu. Ona jest często autostopowiczką lub po prostu klientką taksówki po zmroku. Nie rozumiem, co w tym zabawnego. Dobre, ciekawe legendy tak beznadziejnie opisane. Kto tym zarządza, banan?
Odpowiedz
Kto nie przeczyta wiersza w piątym bo się boi o życie? xD
Odpowiedz
Czerwony płaszcz xD
Odpowiedz
Ja bym chciał usłyszeć o tej krowie...
Odpowiedz
-Czerwony czy niebieski papier? -Poproszę chusteczki nawilżane. Mam delikatną skórę.
Odpowiedz
Ivona Groblevska wszyscy wiemy jak się kończy szorstka przyjaźń ;)
Odpowiedz
Pupcia niemowlaka :)
Odpowiedz
Super esssssssiiiiiiiiieeeeee!!!!! nie ma papieru!!!!!!
Odpowiedz
ale stroszna krowa hahaha...ha... nie smieszne -_-
Odpowiedz
" Chcesz czerwony czy niebieski papier? " - Poproszę szary. " Nie ma szarego " - To spier***aj.
Odpowiedz
Hahahaha xDDD
Odpowiedz
niebieski czy czerwony? nie dzięki mam chusteczki .-.
Odpowiedz
Po polsku :) https://www.youtube.com/watch?v=0fZhhLsAf2g&feature=youtu.be
Odpowiedz
Japonia pełną gębą.
Odpowiedz
A ja chce zielony papier i co w tedy??
Odpowiedz
Aka-manto i opowiadanie o krowiej głowie mnie rozśmieszyły, a wiersz odważyłam się przeczytac tylko w myślach.
Odpowiedz
do wyboru papieru naukowcy ( ja) uważają że najlepszą odpowiedzią jest : biały
Odpowiedz
Velvet miękki jak aksamit xD
Odpowiedz
bardzo straszne
Odpowiedz
5 jest straszne
Odpowiedz
Dzie tą kose mieściła ? xd
Odpowiedz
A jak spytam się czy ma biały we wzorki? :)
Odpowiedz
Bac się opowiadanie o głowie krowy .... :D
Odpowiedz
hahahhaha ten kto to wymyślił ma nieźle najebane w bańce pozdro
Odpowiedz
o tej krowiej głowie wie ktoś gdzie można znaleźć to opowiadanie
Odpowiedz
Chce przeczytac to "zabijajace opowiadanie" -_-
Odpowiedz
jakoś nie umarłem xd
Odpowiedz
"od ucha do ucha" :D
Odpowiedz
Ale niektóre legendy są niedokończone. Bo było w nich np. jak uchronić się przed duchem/demonem.
Odpowiedz
Wieś Inunaki - i od razu się Shiki przypomina...
Odpowiedz
Oglądałam to niedawno. Świetne i dające do myślenia.
Odpowiedz
Japonia XDD i wszystko jasne.. A wiersz nie działa a nie mam zamiaru łamać sobie języka by go wypowiedzieć po japońsku
Odpowiedz
Jak troszku znasz japoński że słuchu to sobie nie połamiesz języka
Odpowiedz
Boje się przeczytać ten wiersz xD A Wy ? :D
Odpowiedz
Przez to wsystko zrobilo mi sie zimno w nogi?
Odpowiedz
Co do 5... Kto testował? Ja się cykam xD
Odpowiedz
Dorosly człowiek boi się histori o facecie z głową krowy...
Odpowiedz
5 - a syntezator przypadkiem nie umar?
Odpowiedz
Japończycy zawsze najlepsi xD Aż prosi się, żeby dodać tu ducha Ashiarai Yashiki
Odpowiedz
Dawanie Bogu ofiar jest bez sensu ponieważ (ja w to nie wierze) Bóg stworzył każdą istotę wiec po co chciałby ją z powrotem?
Odpowiedz
2 jak ta dziewczynka może przecinać ludzi kosą skoro utrzymuje się na rękach ???????????
Odpowiedz
Było o niej na samych quizach i było napisane, że jest bardzo szybka. Jeśli ma aż tak sprawne ręce by się na nich szybko poruszać to Justyna może mieć rację.
Odpowiedz
Przeczytałem ten wiersz kro spi ze mną ;-)
Odpowiedz
Piekło Tomino jest dobre. Przeraził mnie ten filmik, ten głos syntezatora .. brr az mam dreszcze. xD
Odpowiedz
Przeczytałabym sobie to o krowiej głowie. Ciekawość człowieka nie zna granic.
Odpowiedz
Ja też. Nie ma to jak ciekawość. Ale na głos nie.
Odpowiedz
Najbardziej mnie wystraszyło to z wierszykiem co zabija po odczytaniu na głos.
Odpowiedz
A tak swoją drogą, jeśli przejedzie mnie pociąg i oderwie mi nogi to też zmienię się w pełzającego potwora? Było by ciekawie :D
Odpowiedz
Dodaj komentarz...
Odpowiedz
A co jeśli powiem dla Kushisake-onna że wygląda "kawai"? xD
Odpowiedz
To po tobie bo powiesz że słodko,czyli ładnie....
Odpowiedz
Skoro nikt z tej wioski Inunaki nie wraca to skąd to zdjęcie? :O
Odpowiedz
Made in China :D
Odpowiedz
Moja rada jak ma takie popękane kąciki ust to niech kupi w aptece maść
Odpowiedz
Szczerze mówiąc, to wybraliście raczej najśmieszniejsze, a nie najstraszniejsze. Polecam zbiorek japońskich legend pt. Kwaidan (autor - Lafcadio Hearn). Moim faworytem jest opowieść o Mujina - mam ciary na samo wspomnienie :D
Odpowiedz
To Japonia....tego nie ogarniesz
Odpowiedz
od razu mówię wierszyk nie działa,sprawdzałem ;) historyjki super
Odpowiedz
Hahahaha xD
Odpowiedz
Ej ta ze szczeliny to Kayoko z klątwy
Odpowiedz
Oby mi się papier w kiblu nie skPończył :( A nawet jeśli, to ciekawe co będzie gdy poproszę o biały :
Odpowiedz
Też pomyślałam o białym papierze XD
Odpowiedz
Ten czerwony plaszcz troche mnie przerazil bo czytam to na klopie ._.
Odpowiedz
można by było z kilku dobry film zrobić ale nieeeeeeee ciągle pier*olone egzorcyzmy już mam po uszy o tej lalce Sranabelle.
Odpowiedz
Do 4 zdjęcia , gdy powiem mu że obojętnie? Albo o tym o Tomino a gdy ten wiersz przeczyta syntezator mowy ? P.S Gdy to czytałem...... JADŁEM FRYTKI
Odpowiedz
Albo, że zwykły biały. Zaiste ciekawe.
Odpowiedz
Nie wiem co się stanie gdy powiesz temu duchowi ale jeśli powiesz że nie potrzebujesz papieru to odejdzie.
Odpowiedz
krakowski dresiarz, dobre porównanie
Odpowiedz
Igor Kopyć ahahah
Odpowiedz
Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Inne od tego autora

Archiwum

Najnowsze i warte uwagi

Artykuły i recenzje